Бутел

Настраданите од сообраќајната несреќа која се случи во Бугарија ќе добијат парична помош од општина Бутел

Општина Бутел ќе додели парична помош со вредност од 250.000 евра за настраданите во сообраќајната несреќа во Бугарија. „ Денес на мој предлог советот на општина Бутел едногласно донесе одлука за доделување на 250 илјади денари парична помош за настраданите лица...

ВМРО-ДПМНЕ ocвoи aпcoлyтнo мнoзинcтвo и во coвeтoт нa oпштинa Бyтeл

Мнозинството во советот на општина Бутел му пирипадна на ВМРО-ДПМНЕ. Имено, на вчерашните локални избори на советничката листа во Бутел ВМРО-ДПМНЕ освои 10 советнички места, СДСМ 4, ДУИ 3, Левица 1 и АА/А 1. И во оваа скопска општина ВМРО-ДПМНЕ ќе...

Се огласи Костовски: БУТEЛ E ОДБPAНЕТ, ВИ БЛАГOДAPАМ OД CPЦE

Бутел е одбранет! Со овие зборови Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Бутел. „БУТЕЛ Е ОДБРАНЕТ! ПОБЕДА ВО ПРВ КРУГ! ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ ГОРДИ МОИ БУТЕЛЧАНИ“ – напиша Костовски на својот Фејсбук профил вечерва. Објавата може да ја погледнете ТУКА.

ВМРО-ДПМНЕ гo зeмa и Бyтел: Костовски со победа вo пpвиoт кpyг

Според последните податоци, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Бутел, Дарко Костовски издвои победа уште во првиот круг на локални избори 2021 година. Наскоро со подетални информации.

(Видео) Костовски: Излезете и гласајте за број 7 – За просперитетна и безбедна општина Бутел

Последниве четири години општина Бутел е заборавена општина. Последните четири години се најлошите четири години во историјата на општина Бутел. Не смееме да дозволиме да ни се повтори истото, изјави денеска во неговото видео обраќање Дарко Костовски, кандидат за...

(Видео) Костовски: Создаваме нова иднина – Општина Бутел ќе добие два нови паркови и модерен плоштад

Наспроти јасната визија на Велимир Смилевски од општина Бутел да направи бетонизирана општина, ние нудиме зелена општина – Бутел. Токму заради тоа во наредните четири години ќе бидат изградени два големи паркови, едниот на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош" од левата...

Смилевски за поликлиника во Бутел на граѓаните им нуди монтажни бараки како оние кои изгореа во Тетово

За поликлиника во општина Бутел, актуелниот градоначалник, Велимир Смилевски на граѓаните им нудеше монтажна болница, налик на трафика исти како оние кои во целост изгореа за неколку минути во Тетово, вели кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски. „Она што...

(Видео) Костовски: Општината и граѓаните назадуваат четири години, затоа ветувам реални проекти за граѓаните

Сите ние четири години живееме назадувајќи како граѓани на општината, се чувствуваме заборавено. Најнеспособниот градоначалник во историјата на општината Велимир Смилевски не реализира ниту еден од ветените проекти, рече Дарко Костовски, кандидат за градоначалник на општина Бутел на вечерашниот...

Костовски: Оваа битka за модерен, урбан и поубав Бутел мораме да ја поведеме и добиеме сите заедно, сите луѓе во Бутел

Дарко Костовски, официјалниот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за општина Бутел на својата Фејсбук страница им се заблагодари на партијата за укажаната доверба како и на сите граѓани на општина Бутел за подршката која ја дале на анкетните испитувања. – Почитувани граѓани...

(Видео) Возило на општина Бутел снимено како истура отпaд на дивa дeпониjа

Камион во сопственост на општина Бутел снимен како фрла отпад на дива депонија. Како што беше објавено на страницата „Го сакам Бутел“, камионот повеќе пати истурил отпад на истото место. Сега и повеќе од јасно е дека единствени кои создаваат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img