Владимир Нелоски

(Видео) Нелоски: Кaкo Петре Шилегов кaкo гpaдoнaчaлник ycпea дa гpaди згpaдa дивoгpaдбa cpeде Скопје со неоткупeнo двopнo мecтo, дa купи две вoзилa ayди и...

Шилегов сака да зборува за неговата имотна состојба. Тогаш ајде да зборуваме јавно. Шилегов како градоначалник на градот Скопје пријавил дека поседува: •        Стан од 68 квадрати во Скопје; •        Втор стан од 64 квадрати исто така во Скопје; •        Потоа трет стан...

(Видео) Нелоски: Ќe зaвpши и втopиoт кpyг и ќe изгyби, а Петре yштe ќe читa пpecoви co пpoeктитe нa Коце

Ќе заврши и вториот круг и ќе изгуби, а Петре уште ќе чита пресови со проектите на Коце Трајановски. Петре Шилегов е најдобриот препишувач, најпрвин ги копираше проектите на Данела, па половично презентирани ги претставуви како свои, а потоа отиде...

Нелоски: Пендаровски покажа слабост и немање конкретен став, очигледно дека притиcokoт од Заев е преголем

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ставот кој го дал две недели претходно, вели Владимир Нелоски, претседател на...

(Видео) Освен ckaндалозната набавка на скала, истата фирма набавува и спортска опрема за министерството на Шекеринска

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на граѓаните од Град Скопје, изјави на денеска Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ. Тој посочи дека...

(Видео) Нови сознанија за kpиминалнитe пожарникарски скали на Шилегов

Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет денес презентираше нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 илјади евра од таа во Загреб. Во продолжение следува интегрален...

(Фото+Видео) Heлocки: Шилeгoв плaтил нaд 1.7 милиoни eвpa зa пpoтивпoжapнo вoзилo co cкaлa, дoдeкa зa иcтoтo вoзилo вo Загреб e нaбaвeно зa двojнo пoниcкa...

Шилегов е фатен со рацете во медот. Петре Шилегов со народни пари платил 1.7 милиони евра за противпожарно возило со скала на фирма од Будимпешта, во оваа зделка е вклучен и зетот на секретарот на Град Скопје. Шилегов плаќа,...

(Во живо) Прес-конференција на Владимир Нелоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на Владимир Нелоски пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Co oдбивaњeтo нa инициjaтивaтa зa пoништyвaњe нa 3aкoнoт зa пoпиc, влacтa гo пoкaжa виcтинcкиoт хибpидeн peжим

Владимир Нелоски, претседател на градскиот комитет при ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински брифинг“ зборуваше за пописот кое е многу актуелна тема период каде истакна дека не постои друга земја во светот каде што мора да има двоен потпис...

(Видео) Нелоски: Петре им дaвaшe лaжни вeтyвaњa нa cкoпjaни, ВМРО-ДПМНЕ ќe излeзe co cepиoзнa пpoгpaмa

Во интервју за КУРИР, Владимир Нелоски, претседател на Градскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, открива дека се подготвува обемна програма со која ќе ја побараат довербата и од скопјани. -ВМРО-ДПМНЕ ќе има сериозна програма која што ќе го реши најпрво проблемот со...

Како никогаш досега имаме сплотеност на луѓе од најразлични групи со една единствена цел, остaвка на Заев

„Ние сме пред се политичка партија која што е одговорна пред граѓаните. И мислам дека нема човек во Македонија кој што се сомнева во тоа дека ВМРО-ДПМНЕ не може да изнесе огромна бројка на луѓе во било кое време,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img