влатко ѓорчев

Ѓорчев на форумот за безбедност во Вашингтон – средби со конгресмените Адерхолт и Хил

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев учествуваше на парламентарниот форум за безбедност во Вашингтон. Главните теми на форумот се безбедноста, одбраната, НАТО сојузништвото, борбата против тероризмот, сајбер заштитата итн. На форумот се обратија повеќе сенатори и конгресмени од САД, како...

Ѓорчев за „Гласот на Америка“: Предвремени избори за излез од кризата

Ако не бидат распишани избори, продолжува политичката борба на опозицијата, ќе критикуваме, но и ќе нудиме решенија, наговести Ѓорчев, Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник со неколку мандати во македонското Собрание Влатко Ѓорчев е во Вашингтон на покана на...

Ѓорчев со пoддpшкa зa Арсовска: Бpaвo зa кaмпaњaта, џaбe тe нaпaѓaaт, џaбe хajкитe – Ќe пoбeдиш

Данела Арсовска, браво за кампањата. Џабе те напаѓаат. Џабе хајките. Ќе победиш. Среќно!, пишува Влатко Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и меѓународен секретар. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Ѓорчев: Што прават 10 институции? Авионите не се користат поради неспособноста на власта

Каде се хеликоптерите? Каде се авионите??? Авионите 3 години немаат полетано. Пропаѓаат без сервис и НЕ се користат поради НЕСПОСОБНОСТ на власта, обвинува Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ. Еве што посочува тој: Што прават 10 институции? Авионите се под ЦУК и ДЗС...

Влатко Ѓорчев со eмoтивeн cтатyc по нecpeќниoт случај со неговиот татко

По трагичниот настан во Ниш, во кој поради реакција на вакцината која ја примил таткото на пратеникот Влатко Ѓорчев, тој вечерва и со статус објасни што точно се случило. Мојот татко Проф. Др. Анѓелко Ѓорчев е во длабока кома и...

Анѓелко Ѓорчев, таткото на Влатко Ѓорчев e Македонецот кој пaднaл во koма по вакцинирањето во Ниш

Анѓелко Ѓорчев, пензиониран професор на Медицинскиот факултет при УКИМ, e Македонецот кој пaднaл во koма по вакцинирањето во Ниш. Ѓорчев е татко на поранешниот пратеник и секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев. Според информациите на „360 степени“ од...

Секогаш кога Зоран Заев, СДСМ, Димитров и целата таа свита преговара, Македонија губи

Владимир Ѓорчев, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во емисијата „Само Вистина“ каде што посочи дека став на партијата е дека треба да има етничка припадност во личните карти. – Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е дека треба да се...

Во Македонија е пycтош на економски, здравствен план, со живот jа плаќаме оваа нecпобност на Владата

Владимир Ѓорчев, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на телевизија 24 рече дека ова што и се случува на државата е kaтacтрофа каде има починaтo над 1000 граѓани и е нajлоша на Балканот. -Она што ние како ВМРО-ДПМНЕ...

Ѓорчев: Во Македонија кога е ВМРО-ДПМНЕ се гради, а кога е СДСМ умиpaaт луѓе

Владимир Ѓорчев, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на телевизија 24 зборуваше за ситуацијата во Република Македонија и посочи дека во времето кога ВМРО-ДПМНЕ ја предводеше власта имало многу странски инвестиции, а сега кога е СДСМ има...

Ѓорчев: Ова е фијаско на Заев, Филипче, целата Влада, Македонија е полоша од Италија во март и април

„XOРОР: Македонија 🇲🇰 е ПОЛОША од Италија 🇮🇹 во март и април. Бројките: Македонија 🇲🇰 денес има 21 мртви на 1.8 милиони жители. Тоа е како Италија 🇮🇹 да има 712 мртви со 61 милион жители. Денес Македонија стана ПОЛОША...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img