February 6, 2023, 11:39 am

Водовод и канализации

Скопје со проблеми при водоснабдување – апел за рационално користење на водата

Јавното претпријатие Водовод и канализација – Скопје апелира до скопјани рационално и внимателно да ја користат водата во деновите со екстремно високи температури. Особено да се избегнува непотребно трошење на водата за полевање бавчи и ниви. Поради енормно зголемената потрошувачка...

Жителите на Сoпиштe мoлaт за пoмoш – 48 чaсa сe бeз вoдa

Скопската општина Сопиште повторно оставена на милост и немилост - без водоснабување во последните 48 часа. Граѓаните останаа беспомошни во време на пандемија на +40 степени кога водата е неопходна. Тие секојдневно се обидуваат да стапат во контакт со надлежните,...

Дел од Тафталиџе утре без вода

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Поради дефект на огрлица ф100 мм на улица „Мексичка“ бр.8 во населба Тафталиџе, утре без вода ќе бидат дел од корисниците од улиците „Варшавска“, „Хелсинки“, „Ташкенска“, „Хаванска“ и „Мексичка“. Како што информираат од ЈП...

Поради дeфekт дел од Центар без вода од 08:30 часот до завршување со активностите

ЈП Водовод и канализација – Скопје ги известува корисниците на услугите дека како разултат на планирани работни активности за отстранување на дефект на затворачи од Ф-300 мм на бул .Св.Кирил и Методиј (до мисијата на ЕУ) во населба Центар,...

Утре без вода делови од Гази Баба

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-200 мм., на ул. Радован Ковачевиќ бб во нас. Синѓелиќ, прекинато водоснабдување, утре ќе имаат корисниците од ул. Радован Ковачевиќ, Методија Андонов Ченто, Томас Минцер, Тодор Чопов, Константин Петковиќ и Сава Михајлов од 09:00...

Поради дeфeкт утре без вода ќе останат неколку улици кај Кванташки пазар

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 20.02.2021 година (сабота) поради уличен дефект од Ф – 200 мм на ул. Перо Наков б.б – во близина на Кванташки Пазар, во периодот од 12.00 часот па се до...

Кисела Вода утре без вода

Без вода денеска ќе биде улица „Пушкинова“ во населба Кисела Вода, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје. Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект на ул. „Пушкинова“ 4 во населба Кисела Вода и...

Утре без вода неколку улици од Центар и Аеродром

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре, 13.01.2021 година, поради реконструкција на водоводна мрежа Ф 80 мм на улица Васил Ѓоргов бб, Пред влезот на катната гаража Зебра, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од ул. Васил Ѓоргов -...

Како во средниот век: Зaгaдена водата во Струга, не е бeзбедна за пиење

д Јавното претпријатие „Водовод и канализација“, информираат дека водата во Струга е загадена и не е безбедна за пиење. Како што се вели во соопштението, причина за загаденоста се обилните врнежи од дожд што изминатите денови го зафатија Струшкиот регион. „Поради...

Без вода утре ќе останат корисниците во населба Водно

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 24.12.2020 година ( четврток ) поради изведување на водоводен приклучок од Ф-150 мм., на ул.Киро Гавриловски 3 во населба Водно, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.Киро...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img