Зоран 3аев

Заев се уште премиер: Владата одлучува за нови здравствени мерки

Владата на Република Македонија, денеска, 30.11.2021 година (вторник) ќе ја одржи редовната, 122-ра седница со повеќе точки од својата програма за работа и од интерес на граѓаните. Согласно предложениот дневен ред, на седницата ќе биде разгледуван Предлогот на закон за...

Шилегов: Ќе побарам поддршка од Заев за втор мандат

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов,во вечерашното издание на „360 степени“ рече дека планира повторно да се кандидира за оваа функција и да бара поддршка од СДСМ да ја поддржи неговата кандидатура за втор мандат. -Сите ангажмани што ги имав...

Зошто Заев лaжеше и ја злoyпотребуваше трагичната судбина на семејствата на убиените од Смилковско езеро за политички цели

Фатиме Фетаи вели дека немало ништо во бомбите за случајот „Монструм“ барајќи казна за веќе обвинетите. Заев велеше дека невини луѓе се во затвор за случајот „Монструм“, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Главното прашање е зошто Заев...

Заев со честитка за стапувањето на должност на Бајден

Премиерот Зоран Заев им го честита стапувањето на должност на претседателот на САД, Џо Бајден и на потпретседателката, Камала Харис. Им посакува мандат исполнет со успешни политики кои обединуваат и мандат, како што вели во објава на Фејсбук, во кој...

Николоски: Заев наместо да се занимава со државата и економијата, тој се занимава со ВМРО-ДПМНЕ но, тој проект нема да му успее затоа што...

За Македонија е клучно прашање во иднина дали Зоран Заев ќе си оди или не. Најлошо е тоа што СДСМ сака да ја уништи ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е најлошо што може една партија да го прави, затоа што секој...

Тоа што го бара Бугарија не е човечки, ниту политички коректно, Брисел не треба да молчи

Денес во предновогодишното издание на дебатната емисија на “ТВ Клан” свое интервју даде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за лошите владини политики, ветото од Република Бугарија, како и за перспективите на Република Македонија. Мицкоски вели дека барањата на...

Се ветуваа брда и долини за да се смени името, сега Заев заврши со вето – треба да се понесе одговорност за тоа

Денес во предновогодишното издание на дебатната емисија на “ТВ Клан” свое интервју даде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за лошите владини политики, ветото од Република Бугарија, како и за перспективите на Република Македонија. Мицкоски вели дека еден од...

Мицкоски: Нешто што вреди 18 милиони евра, Заев го плати 33 милиони, тука се пљaчка државата и тука се kpaдат граѓаните

Како се пљачка државата и како власта ги краде граѓаните, може да се види по примерот како Зоран Заев даде двојно повеќе пари за Макпетрол отколку што беше вредноста, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ТВ...

Мицкоски: Поради Заев и Владата којашто тој ја предводи во Република Македонија се живее многу тeшко и луѓето едвај врзуваат крај со крај во...

Денес во предновогодишното издание на дебатната емисија на “ТВ Клан” свое интервју даде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за лошите владини политики, ветото од Република Бугарија, како и за перспективите на Република Македонија. Мицкоски истакна дека народот во...

Заев: Во 2021 носиме европски стандарди дома, сите во акција!

Ја испраќаме годината запаметена по светска пандемија која целосно ни го измени начинот на живеење, а со тоа и светогледот. Ќе ја паметиме како година на најголемата светска криза во новиот век. Старата поговорка вели „на мака се познаваат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img