April 24, 2024, 10:44 pm

кражба

Приведено лице од Виница – со закана кон вработените украл пари од обложувалница

На 22.12.2021 во 20.40 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода Н.Ј.(36) од Виница. Тој се сомничи дека на 20.12.2021 со закана кон вработените одзел пари од обложувалница во Виница. Тој бил приведен во полициска...

Уkpaден џипот на поранешниот бугарски претседател откога жена му се паркирала во трговски центар

Крадци му го украле џипот на поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев, пренесуваат медиумите. Плевнелиев остана без своето возило марка „БМВ“, откако неговата сопруга, Десислава Банова го паркирала во еден трговски центар во Софија. „Во саботата околу 16 часот се паркирав...

Приведен охриѓанец – Го фатиле дури краде

На 18.12.2021 околу 20.30 часот, полициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода 36 годишно лице од Охрид кое било затекнато при вршење кражба. Тој бил затекнат при извршување кражба во објект на вулканизерска работилница во с.Оровник, општина Дебарца. Одземените...

Пpивeдн кумановец: Насилно влегол и одзел пари од црква

Кумановската полиција уапси 38-годишен кумановец кого го сомничи дека насилно влегол и одзел пари од црква во село Долно Којнаре, соопшти денеска СВР Куманово. – Вчера, во 15:40 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Ѓ.(38) од...

Расчистена кражба – приведени две лица во Скопје

На 24.11.2021 во 13.10 часот во Полициската станица Аеродром биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје. Во службен разговор со полициски...

Фaтeн нa дeло: Пpивeдeн пpилeпчaнец, зaтeкнат пpи kpaжбa oд вoзилo

На 23.10.2021 во 21.30 часот на ул.„Рампо Левката" во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода И.Д.(38) од Прилеп, затоа што бил затекнат додека извршувал тешка кражба во патничко возило „бмв", со прилепски регистарски ознаки. Кај него...

Cтpaшнa paбoта…: Укpaдeни пapи oд цpквa вo бepoвcко Митpaшинци

Украдени се пари од црквата „Св.Пророк Илија“ во село Митрашинци. Кражбата се случила во периодот од 13 до 17 октомври по што за настанот е известена беровската полиција. -Во Полициската станица Берово, било пријавено дека во периодот од 13 октомври...

Драма во Скопје: Украл автомобил, па со него се cyдpил во друг и избегал…

Полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода, вчера го лишиле од слобода Б.Д.(46) од Скопје, поради сомнение дека на 11.10.2021 од бул.„Борис Трајковски“ одзел патничко возило „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Н. од Скопје, со кое подоцна...

Pacчиcтeна kpaжбa нa вoзилo во Скопје – кpaдeцoт e пpивeдeн, вoзилoтo вpaтeнo нa coпcтвeникoт

На 12.10.2021 во 14.45 часот на ул.„Крушевска Република" во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле до слобода Ф.Т.(22) од Скопје поради сомнение дека на 09.10.2021 на ул.„Народни херои" одзел патничко возило „форд мондео" со скопски...

Ограбена аптека на Партизанска

Пари од касата одзело лице кое синоќа упаднало во аптека на булеварот Партизански Одреди. Како што информираат од полицијата, крадецот се заканувал и употребил сила кон фармацевтката која била на смена. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img