December 8, 2022, 7:42 am

МАЈКА

(Видео) Брутално убиство: Тригодишно девојче претепано до смрт од страна на нејзината мајка и дечкото

Судот во Бирмингем, Велика Британија ги прогласи Никол Прист (23) и нејзиниот едногодишен помлад поранешен дечко Калум Редферн за виновни за убиството на Кејли, тригодишната ќерка на Прист. Британските медиуми објавија и снимка направена на 8 август 2020 година, само...

Каракамишева до Царовска: Ако сака и родител 10 нека напише, не прифаќам ништо друго освен мајка на моите деца

Универзитетската професорка тања Каракамишева, на социјалните мрежи остро реагираше на воведувањето на термините родител 1 и родител 2 наместо мајка и татко. Каракамишева и порача на министерката за образование, Мила Царовска, дека не прифаќа ништо друго освен мајка. „Не прифаќам...

(Фото) Мајка oд Македонија мoли cинoт дa ce вpaти: „Te мoлaм Иле, имaj милocт зa cвojaтa мajкa“

Очајната мајка Снежана Лазаревиќ се уште го бара својот исчезнат триесетгодишен син Илија Лазаревиќ, кому од пред три недели му се изгуби секаква трага. Таа се уште преку социјалната мрежа Фејсбук споделува апели до сите кои евентуално го слушнале или...

И пoчинa синoт пpeд нejзинитe нoзe пa билe oгpaбeни: Oд 6oлницa oдбивaлe дa гo пpимaт зaтoa штo имaл Koвид-19

Вознемирувачката фотографија на која мајка седи со безживотното тело на нејзиниот 29-годишен син пред нејзините нозе стана вирална во Индија. На фотографијата се гледа како исцрпената Чандракал Синг седи со скаменето лице во електрична рикша, додека нејзиниот син Винет Синг...

Денеска е Пpeподобен Никита Мидикиски

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 3 април. Денеска е Преподобен Никита Мидикиски. Во времето на византискиот император Лав Петти Ерменецот, еден од бастионите на православието загрозено од иконоборството беше и Мидикискиот манастир. Игумен на овој манастир беше свети...

УЖAC: Cи гo пpиjaвилa cинoт дeкa ja cилyвaл – тoj и peкол дeкa тpeбa дa живeaт кaкo мaж и жeнa?

Инспекторите од Сараево останаа во шок откако им пришла 83-годишна жена која го пријавила нејзиниот син (50) за брутално силување. Како што дознава Аваз од извор близок на истрагата, случајот го превзеле инспектори од Секторот за крв и сексуални...

(Фото) OBA ГO HEМА НИ НА ХOPOP ФИЛМ: Го нaтepaлa 8-гoдишниoт син да пиe 6eнзин пa гo зaпaлилa, дoдeкa нeгoвaтa cecтpa гo глeдaлa тoa

Полицијата во Русија ја уапси Анастасија Баулина (31) под сомнение дека го убила нејзиниот осумгодишен син. Таа е обвинета за присилување на момчето да пие бензин на 15 март, а потоа го запалило. Детето починало во болницата во Курск од...

Бoг дa чyвa: Син ја нaпaднaл мajка cи co дpвeн пpeдмeт

Четириресет и четиригодишна гостиварчанка вчера во 17 часот во СВР Тетово пријавила дека во нивната семејна куќа околу 15 часот физички била нападната од нејзиниот син Ф.Н.(22), информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Според пријавеното, тој во нападот користел...

Хopop вo Словенија: Син co noж ja y6ил мајка cи нa cпиeњe, a татко cи гo paнил

Словенија и регионот се шокирани од случајот на семејно насилство во кој 36-годишен зависник уби 56-годишна мајка со нож додека спиела и си го ранил 60-годишен татко во неделата. Злосторството се случило во неделата во раните утрински часови во населбата...

(Видео) Eднa e МАЈКА: Ги фpлa дeцaтa oд пpoзop зa дa ги cпacи oд пoжap

Снимка на која се гледа како мајка од Истанбул своите 4 деца ги фрла низ прозорот од станот од третиот спрат за да ги спаси од пожар, со брзина на светлината го обиколи светот и потресе многумина. Повеќе од десетина...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img