December 8, 2022, 8:20 am

мицкоски

Мицкoски: Ја пoддpжуваме Дaниeла Арcoвска за грaдонaчалник на Скoпје и очeкувaме да пoбеди

Скопје мора да стане град на сите луѓе. Имавме во предвид дека потребно е да се решение кое ќе може натпартиски да обедини професионалци и компетентни луѓе. Токму затоа ИК, а потоа и ЦК донесе одлука ВМРО-ДПМНЕ да го...

Mицкоски на терен им помага на граѓаните во Берово: Голема донација од ВМРО-ДПМНЕ за подрачјата кои беа најзафатени од пожapите

Голема донација од ВМРО-ДПМНЕ денес пристигна за граѓаните од подрачјата кои беа најзафатени од пожарите. Донацијата лично ја донесоа и предадоа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и партискиот потпретседател Владо Мисајловски. Тие денес се меѓу граѓаните, кога им е најтешко. Помагаа...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“

ВМРО-ДПМНЕ вечерва од 20 часот на плоштадот кај Млечен ресторан, во Општина Карпош оддржува трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“. На настанот свое обраќање имаше и претседателот на ВМРО-ДПМНе, Христијан Мицкоски. Настанот можете да го следите во...

Мицкоски откри еден мал детал за кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ:95% од предлозите за прв пат ќе трчаат на локални избори

Реформата во ВМРО-ДПМНЕ заврши, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше во Битола, на одбележување на роденденот на Општинскиот комитет на партијата во тој град. За време на настанот, присутните новинари го прашаа Мицкоски...

ИBaHден го прослави и семејството Мицkockи

Иванден се слави и во домот на лидерот на „ВМРО-ДПМНЕ“, Христијан Мицкоски. Неговиот татко и сестра прославуваат именден на овој ден, а Мицкоски им го честиташе празникот преку објава на неговиот Фејсбук профил. „Честит ИВАНДЕН, вечно име татко и сестро,...

Мицkockи најави „голем пpecврт и новитет“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најавува дека на 16-ти јуни во Охрид, по повод роденденот на опозициската партија, ќе соопштат, како што вели, голем пресврт и новитет. -Што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ, како ВМРО ќе се проектира наредниот период и каква...

Мицкоски со порака: Kога силата на колективниот дух ру ши сѐ пред себе, препреки не постојат

Кога силата на позитивната енергија ги превзема работите во свои раце, кога силата на колективниот дух руши сѐ пред себе, препреки не постојат! Од Бродец до Спирова колиба. 3,6 km 1:20 h Висина: 1470 m Нашата прекрасна Скопска Црна Гора, напиша на Фејсбук, лидерот...

Мицкоски подготвен да ја окрупни опозицијата – ВМРО-ДПМНЕ подготвена да разговара со секој кој цени дека Зоран Заев треба да замине од власт

Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување на емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да разговара со секој оној кој цени и мисли дека Зоран Заев и СДСМ треба да си...

Бојко не шитна за ефтини пари, а сметката му ја остави на Заев

Од денешен аспект, Европската перспектива на Македонија изгледа подалечна од било кога досега, а главниот причинител на ваквата состојба по се изгледа дека е домашното несогласување околу дневнополитичките препирки помеѓу двата најголеми политички фактори, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, кои не...

Другарство вредно 508 милиони евра – како Заев и Филипче сакаат да го изведат најскапиот проект во Македонската историја?

Како во само четири години, цената за изградба на нов Клинички центар скокна од 110 милиони евра на неверојатни половина милијарда евра (508.020.000 евра), е прашање кое до сега ниту еден одговорен политичар не го одговори. Внимавајте, во оваа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img