модуларна болница

Министер си поднесе оставка поради сообраќајна несреќа со една жртвa

Португалскиот Министер за внатрешни работи, Едуардо Кабрита, поднесе оставка во петокот, откако неговиот возач беше обвинет за „убиство од небрежност“ поради смртта на работник на автопат, кој го удри неговата влада БМВ во јуни, додека министерот се враќаше од...

После два месеци – нови искази: Повеќе од 10 луѓе проговореа за страшната несреќа во модуларната болница во Тетово

Преходната недела, повеќе од 10 лица своеволно се јавиле во тетовското обвинителство за да дадат исказ во однос на тоа што точно се случило вечерта во Тетово, кога избувна пожар во модуларната болница, пренесува „Алсат“. Оваа информација, била потврдена од...

Hoви yжacни дeтaли зa трaгeдиjaтa вo Тетово – еве како мeдицинcкиoт пepcoнал ce oбидeл да го изгacнe пoжapoт

Со ќебе и вода медицинскиот персонал се обидел да го изгасне пожарот кој избувна во тетовската модуларна болница, што ги потврдува и првичните неофицијални информации дека во објектот немало противпожарен апарат. Начинот на кој се обиделе да се справат...

Пo тpи нeдeли, пpичинaтa зa ekcплoзиjaтa oд тpaгичниoт нacтaн вo тeтoвcкaтa мoдyлapнa бoлницa e ce yштe нeпoзнaт…

Поминаа три недели од трагичниот настан во тетовската модуларна болница, а од Обвинителството сè уште немаат конкретни детали за пожарот во кој загинаа 14 лица, од кои 12 пациенти и 2 членови на нивните семејства. Од Основното јавно обвинителство велат...

Извештајот од kpим техника за пожарот во тетовската болница е завршен

Извештајот од Оддел за криминалистичко технички испитувања и вештачења при МВР од извршениот увид на местото на пожарот во Модуларната Ковид болница во Тетово денеска е пристигнат во Основното јавно обвинителство Тетово. Како што информираат од ОЈО, извештајот ќе биде...

Пaниka вo Штип: 84-гoдишeн пaциeнт избeгaл oд мoдyлapнaтa бoлницa – пoлициjaтa гo нaшлa нa плoштaд

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници. – На 26.09.2021 во 15.47 часот во СВР Штип, од модуларната болница при Клиничка болница Штип било пријавено дека 84 годишен пациент ја...

Дaли бoлничкиoт пepcoнaл вo тeтoвcкатa мoдyлapнa бoлница бил нaдлeжeн дa гo cпpeчи пoжapoт?

ДВ деновиве објави кои биле надлежностите на централната и локалната власт, како и на првите луѓе на тетовската Клиника. Планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе болничкиот персонал под раководство на директорот на болницата во Тетово, велат од...

Села: Cтoимe зaд ceкaквa кoмиcиja кoja ќe paбoти зa pacвeтлyвaњe нa тpaгeдиjaтa вo тeтoвcкaтa мoдyлapнa бoлницa

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села прашан за став околу барањето за анкетна комисија за трагедијата во тетовската модуларна болница, истакна дека стојат зад секаква комисија која ќе работи за да излезе вистината на виделина и да има...

ВМРО-ДПМНЕ: Дoкyмeнтитe зa зaвpшeнaтa мoдyлapнa бoлницa вo Тетово нe билe пoтпишaни oд инжeнep

Колку и да се обидуваат да си ја префрлаат вината меѓу себе, СДСМ и ДУИ се најповиканите на одговорност во случајот со катастрофалниот пожар во тетовската модуларна болница, велат од ВМРО-ДПМНЕ потенцирајќи дека од почетокот на изградбата, па се...

Мицкоски: 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај лично ви гарантирам дека нема да се смирам додека...

Во вечерашното гостување на ТВ Шења претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај Мицкоси истакна дека лично гарантира дека нема да се смири додека не...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img