December 8, 2022, 6:14 am

напад

Професорот од Струга кој пpeтепа дете бил пpoблематичен подолго време, имало одлука за негово cyспендирање

Професорот, што денеска напладне со метален предмет повреди ученик бил проблематичен подолг период, потврди директорката на средното училиште „Ибраим Темо“, Бесиме Јонузи. Според неа, расправијата меѓу професорот и ученикот почнала завчера, а дисциплинската комисија во училиштето вчера донела одлука за...

Професор со метален предмет пpeтепал ученик во Струга, детето завршило во болницa на шиење

Професор со метален предмет денеска околу 13.30 часот повредил ученик во средното училиште „Ибраим Темо“ во Струга. Ученикот бил примен на Хируршкото одделение со повреда на главата, потврди директорот на струшката болница Арменд Арслани. – Од одделението за Хирургија ме известија...

Haпаднат вработен во ЕВН додека извршувал работни задачи во липковско

Вработен во ЕВН Македонија вчера бил физички нападнат во липковско додека извршувал работни задачи, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во 15:30 часот во СВР Куманово, вработен во ЕВН Македонија пријавил дека додека извршувал работни задачи во село Никуштак, општина Липково,...

Maлолетник нaпаднaл соученичка во близина на основно училиште во Центар

На 13.12.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје, З.П.(48) од Скопје пријавил дека околу 11.30 часот во близина на игралиште во основно училиште на подрачјето на Центар неговата малолетна ќерка, по претходно недоразбирање, била физички нападната од нејзин соученик. Се...

Рakeтирана америkанска бaза во Сирија

Американската база во областа на нафтено поле во провинцијата Деир ез-Зор на североистокот на Сирија била под ракетен напад, објави сирискиот провладин весник. „Локални извори во провинцијата велат дека ракетната база на американските окупациски сили во областа на нафтеното поле...

(Видео) Пykaње во близина на домот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, зaгинa едно лице

Лондонските полицајци застрелаа маж во близина на палатата Кенсингтон, домот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Полицајците беа испратени во централниот лондонски кварт Кенсингтон во саботата попладне за да ги истражат информациите за вооружен маж кој влегол во банка и...

Двајца битолчани нaпaднале полицајци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.М.(38) и П.М.(38), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“. На 04.12.2021, пријавените физички нападнале...

Haпaднaта американска вoeнa база во Сирија

Воената база во Сирија, која ја користат САД и нивните западни сојузници, денеска е нападната, јави телевизијата „Арабија“. Базата се наоѓа во близина на сирискиот град Танф. Телевизијата наведува дека биле извршени неколку напади во таа област во близина на базата...

Возач на ЈСП пpeтепан на автобуска постојка

Во СВР Скопје, вчера во 21.30 часот Д.Т.(49) од Скопје, возач во ЈСП, пријавил дека околу 18.30 часот на автобуска постојка во с.Смиљковци, скопско, додека бил на работно место, бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување...

Драма во скопскиот затвop, зaтвopeник нaпaднaл полицаец

Затвореник нападнал затворкио полицаец во скопскиот затвор. Како што известуваат од МВР, на 02.11.2021 околу 16.00 часот во СВР Скопје, од Затвор Скопје било пријавено дека во затворот осуденикот З.Н. физички нападнал затворски полицаец. Се работи на расчистување на случајот.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img