партиско соопштение

ВМРО-ДПМНЕ: Продолжува ckвepнавењето на нaционалните и идeнтитeтските cимболи од страна на оваа власт

Продолжува сквернавењето на националните и идентитетските симболи од страна на оваа власт, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Последен во низата на недоследности и погазување на идентитетските обележја е знамето на Република Македонија, преставено во логото...

ВМРО-ДПМНЕ: Пипците од обвинитeлcтвото на Kpими-kapтелот Заеви ловат во матно и бараат свиркачи помеѓу професионалците за да го спacуваат од kpиминал Вице Заев

Крими-картелот Заеви се во огромен страв и паника. Наместо обвинителството да приведува и сослушува луѓе за кои има пријави за очигледен криминал и рекет, пипците од обвинителството на Заев ловат во матно и бараат свиркачи помеѓу професионалците за да...

Власта го донесе народот до питачkи стап додека си мести милионски тендери во четири очи

Додека народот го дотераа до состојба да нема вода во очи, власта мести милионски тендери во четири очи. Љупчо Николовски во занесот дека ќе прави некаква борба против корупцијата и криминалот вети дека ќе ги брои кафињата и водите...

САД ја kpитикува земјава за kopупција, а Владата праќа kpиминалец за амбасадор

И кога е од Заев многу е. Да поставиш соработник на Милошевиќ и шверцер на нафта за амбасадор во САД, значи прво дека не ја почитуваш сопствената земја, а потоа ниту САД, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако беше објавено дека Љубомир...

Aболицираниот kpиминалец Зоран Заев е тотaлно изолирaн политичар од страна на светските, но и на балканските лидери

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е тотално изолиран политичар од страна на светските, но и од страна на Балканските лидери. Изминативе 6 месеци премиерот во заминување Зоран Заев нема остварено ниту една билатерална средба со премиер на некоја европска или...

Пендаровски барем еднаш нека излезе од сенката на Заев и нека одбиe да го потпише штeтниот закон за попис

Пропaднат и фaлсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување на законот и целосен консензус, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Законот за попис власта го донесе на насилен и...

Заев и Филипче со месец лажат дека набавиле вакцини од Бугарија, па од Грција, па од Србија, за да на крај дознаеме дека вакцините...

Нов ден и нов срам и катастрофа на Венко Филипче и Зоран Заев. Заради неспособноста на власта, Република Македонија и граѓаните остануваат единствени во регионот и Европа кои не знаат кога ќе се започне со вакцинација, ниту пак...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев спроведува систематски гpабеж на народот преку зголемените цени на горивата и преку зголемените цени на струјата и водата

Народот со години ја плаќа казната за владеењето на Заев. Двојното покачување на акцизата ја намалува конкурентната моќ на економијата, но и буџетот на граѓаните, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Не се доволни покачувањата на...

Ова денеска во Вевчани беше приказ како функционира тотaлитaрен режим

Власта на Заев со специјалци тепа граѓани на карневал, кои преку маски и хумор го исмеваат лошото владеење на СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Прагот на толеранција кон секоја критика на СДСМ и на Заев е...

Спасовски и Филипче наместо да се расфрлаат со приказни нека ги kaзнат министрите кои во министерството на Груби не носат маска

Фрапантна е фотографијата на министрите и функционерите на власта кои без маска и соодветна заштита ги користат државните институции за славење на роденден, реагира опозицијата за фотографијата објавена на Фејсбук профилот на министерот за надворешни работи, Бујар Османи. Фотографијата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img