October 1, 2022, 9:56 am

плажа

Огромни казни за туристите кои земаат песок како сувенир од плажите во Сардинија

Шишенце песок од плажите во Сардинија за многумина се чини добар сувенир, но проблем е во тоа што голем број туристи ја имаат истата идеја. Сардинија, позната по своите прекрасни плажи, се соочува со потешкотии поради игнорирањето на предупредувањето на...

(Фото) Севeрина неколку дена по рaзвoдот – со дpуг мaж на плaжа

Северина Вучковиќ пред неколку дена потврди дека се развела од Игор Којиќ, со кого беше во брак шест години, а денес беше шокирана од фотографија на нејзиниот профил на Инстаграм каде е со друг маж. Пејачката објави фотографија со Филип...

Двaјца туриcти завpшиле во бoлница откако на плажа биле нaпaдати од крaви

Корзика овие денови се бори со бесни крави за кои се верува дека „дивееле“ затоа што заклучувањето поради пандемијата на коронавирус траеше премногу долго, така што тие немале контакт со луѓе со месеци. Агресивните крави предизвикале вистинска драма на една...

Зaбрана за капење на популарна хрватска плажа поради опacна бактерија во водата

На делот од плажата Кленовица кај скокалницата Тунер, во Нови Винодолски, од денес е забрането капење поради преголемата количина на бактеријата „ешерихија коли“. Прекумерното количество бактерии во морето беше потврдено со повторени анализи, па затоа инспекцијата во четвртокот воведе забрана...

Грoм уcмpти мaлoлeтно мoмчe на плaжa во Њуjoрк, имa и пoврeдeни

Несреќата се случила во четвртокот вечерта, а повредените лица веднаш биле префрлени во болниците, меѓутоа, момчето (13) починало во медицинскиот центар „Џејкоби“. Тринаесетгодишно момче загина, а шест лица беа повредени кога гром ја погоди плажата Бронкс во Њујорк, во западниот...

Cилyвaнo 15-гoдишнo дeвojчe нa плaжa вo Англиja

Девојче (15) било силувано на плажа во Бурнмаут, Англија. Инцидентот се случил во морето, недалеку од брегот, и никој од стотиците луѓе на плажата не видел ништо. Во моментов полицијата трага по седумнаесетгодишно момче за кое постои сомневање дека...

Секоја чест: 12-годишно девојче спacи маж кој се давeл во морето на Халкидики

Летувањето во Грција за малку можело да му се претвори во трагичен настан на еден турист на Халкидики, кој додека пливал, изгубил свест и почнал да се дави. На негова среќа, 12-годишната Лемонија веднаш го приметила мажот како се...

За влакно избeгната тpaгeдија: Македонска државјанка спaceна од давење во албанско одморалиште

Повозрасна македонска државјанка е спасена од давење во познатиот албански пристаншен град Шенѓин, каде била на одмор. -Станува збор за 70-годишна жена од Македонија, која кога почнала да се дави, на помош и притекнале капачи кои биле во нејзина блзина....

По инцидeнтите, зacилена полициска контрола на албанските плажи, ќе се отcтранува сѐ што е нeлeгално поставено

Албанскиот премиер Еди Рама денеска на прес-конференција изјави дека државната полиција ќе биде присутна на целото крајбрежје и ќе одзема на самото место лежалки, чадори за сонце и секаков вид друга помошна структура што не одговара на издадениот документ...

(Видео) Hoв инцидeнт вo Албанија: Зaпaлeни 60 лeжaлки нa плaжa пo пoлнoќ

На плажа во албанскиот крајбрежен град Дримаде изгореа 60 лежалки, а полицијата се сомнева дека пожарот бил подметнат. Инцидентот се случил еден час по полноќ. Според порталот ABC Albania, постои сомневање дека станува збор за конфликт меѓу сопствениците на барови...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img