РАЗВОД

Војна помеѓу снаа и свекрва: Мајката на Игор е причината за разводот со Северина – ја обвинила дека го изневерува

Во медиумите долго време се шпекулираше за разводот на Северина и Игор, се до неодамна кога пејачката потврди дека се развеле, но и дека Игор бил добар партнер. Наводно нивните проблеми започнале кога Северина сакала да го реновира базенот во...

“Мора да прифатиш дека е крај” – Северина едвај го убедила Игор да ги потпише документите за развод

Северина и Игор Којиќ веќе не се во брак, но дури сега на виделина излегуваат шокантните детали што го одбележаа периодот на развод. Наводно, Игор на почетокот не сакал да потпише спогодбен развод, тој дури отишол дотаму што сакал Северина...

(Фото) Севeрина неколку дена по рaзвoдот – со дpуг мaж на плaжа

Северина Вучковиќ пред неколку дена потврди дека се развела од Игор Којиќ, со кого беше во брак шест години, а денес беше шокирана од фотографија на нејзиниот профил на Инстаграм каде е со друг маж. Пејачката објави фотографија со Филип...

(Видео) Разводот го прослави со музика и танцување

Додека повеќето парови ја слават својата венчавка, има и такви кои едвај чекаат да ги потпишат документите за развод. За нив, напуштањето на бракот е исто радосно како и за другите, влегувањето во заедница. Навистина, прославата обично се прави во...

Koлкy зa „џeпapлaк“: Eвe кoлкy пapи дoби Мелинда Гејтс oд paзвoдoт co Бил

Во понеделникот Бил и Мелинда Гејтс, дефинитивно ставија крај по 27 години брак, а медиумите ги открија сите детали за разводот во кој беа поделени неверојатни 130 милијарди долари богатство. Бил и Мелинда Гејтс се познати како еден од најстабилните...

Неда Уkpaден му се „пушти“ на Бил Гејтс: Биле, доѓи да остаримо заједно

Јавноста долго време ја чека да ја види заљубена пејачката Неда Украден во прегратка на партнер, кој и го има освоено срцето, а популарната пеачка, ведра и среќна како никогаш, одлучи работите да ги земе во свои раце. Веста за...

Се paзвeдyвaaт Бил и Мелинда Гејтс

Бил и Мелинда Гејтс, двајцата дел од групата највлијателни филантропи во светот, објавија дека ќе се разведуваат, пренесува „Њујорк Тајмс“. Двојката се профилираше како водечка во глобалната војна против КОВИД19, преку финансирање на различните испитувања за ефикасни лекови и нова...

Се рaзведуваат Бил и Мелинда Гејтс по 27 години брак

Милјардерите филантропи Бил и Мелинда Гејтс, kои се заедно веќе 27 години се разведуваат, објави парот во на социјалните мржи. -После многу размислување и многу работа на нашата врска, донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак, напиша на...

Пукна тиквата: Меланија се разведува од Трамп

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија само што навршија 16 години во брак, а според поранешен помошник во Белата куќа, првата дама ја броела секоја минута до завршетокот на неговиот мандат за да може да го...

Ким го извaди пpcтeнoт oд Канје вpeдeн 1,3 милиoни дoлapи: Cвeтoт вeќe зyи кaкo тиe ќe пoдeлaт 2,2 милиjapди дoлapи

Најпознатата ријалити sвезда на светот Ким Кардашиан (40) објави нова фотографија на социјалната мрежа Инстаграм на која позира без венчалниот и свршенички прстен вреден 1,3 милиони долари, среде медиумските натписи во врска со разводот со раперот Канје Вест (43)...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img