September 26, 2022, 11:03 am

Рашела Мизрахи

(Видео) Мизрахи: Aкo Филипче нe cи пoднece нeoтпoвиклива ocтaвка и нe cи зaминe вeднaш ќe дoкaже дeкa ocтaвкaта до Заев била фapca

Ако Филипче не си поднесе неотповиклива оставка и не си замине веднаш ќе докаже дека оставката до Заев била само фарса. Четири недели јавноста чекаше да добие одговори. Четири недели немаше реакција од институциите. Насекаде во светот за вакви инциденти...

(Видео) Мизрахи: Кpeдибилнa, нeпpиcтpacнa иcтpaгa и oдгoвopнocт мopa дa има

Морална одговорност не се утврдува... Морална одговорност не се чека... Морална одговорност се чувствува, а ниту Венко Филипче, Зоран Заев, Артан Груби или било кој во Владата ја има... Тие не разбираат дека животите на луѓето се многу позначајни од нивните...

Мизрахи: Заев имa 6oлнa пoтpeбa дa cи гo плyka и пoнижyвa нapoдoт

Со промена на името на музејот сега сигурно ќе се вработат 60000 невработени граѓани, ќе се зголемат платите, ќе се изгаснат пожарите, ќе се реши здравствената криза, ќе ни се избришат долговите кои ги направи Владата, инвестициите ќе нѐ...

Мизрахи до власта: За срам сте! Вака ли се води држава?

Сѐ што допревте уништивте! Ја пеплосавте државата! Вака не се води држава!, им се обрати на власта Рашела Мизрахи, пратеничка на ВМРО ДПМНЕ на власта по колапсот кој денеска се случи во Кочани, каде што граѓаните сами се справуваа...

Мизрахи: Aпcypднo e Џафери дa ja вpaќa интepпeлaциjaтa, бидejќи cпopeд нeгoвo тoлкyвaњe cтaнyвa збop зa пpeдлoг нa зaкoн

На сите во јавноста во Република Македонија им е јасно зошто стигна до таа интерпелација за Талат Џафери. Тоа е поради кршењето на амандманот 5 од Уставот, како и Законот за користење на македонскиот јазик и Законот за јазиците...

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи која говореше за моменталната политичка ситуација во земјата, скандалите и криминалните афери на власта, како и лошите мерки на Владата...

Каде се парите?: Каде отидоа 90-те милиони евра заем наменети за здравството кои беа гласани во Собрание

Еден месец скоро поставував прашања за заемот од скоро 90 милиони евра од кој што 32 милиони евра требаше да одат во здравство, околу 11 милиони евра за ФЗО, останатите за здравствените институции, а останатит дел од 55-56 милиони...

Се правела ли тенденциозна манипулација по црното сценарио со заболени и починати од ковид за политичка агенда на СДСМ?

На 21-ва и 25-тата седница на Влада беше задолжен министерот за здравство Венко Филипче со 500 милиони денари со 70 милиони денари авансно плаќање да се набават вакцини, што се случи од 15-ти декември до средина на јануари каде...

Мизрахи: Недозволиво е една држава да покажува волкава некадарност, имаме комплетна дисфункционалност на системот или пропадната држава

На вечерашната „Само Вистина“ гостуваше пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која за актуелното бегство на екс директорот на УБК Сашо Мијалков истакна дека не е дозволиво е една држава да покажува волкава некадарност, имаме...

Мизрахи: Пpeдлoг зaкoнoт зa измeнyвaњe нa зaкoн зa coциjaлнa зaштитa e кpyт и oвoзмoжyвa caмo 200 acиcтeнти зa личнa acиcтeнциja и иззeмeни ce децата...

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи во утринско гостување кажа дека ВМРО-ДПМНЕ бара јавна расправа по предлог законот за изменување на законот за социјална заштита. Таа истакна дека потребата за јавна расправа е поради тоа што моменталното круто решение овозможува...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img