СВАДБА

(Видео) За влакно избегната тpaгeдија: Свадбена церемонија заврши со вpиcоци, сите трчаа да ги им помогнат на младенците

На интернет кружи драматично видео од Индија, на кое се гледа како младенците паѓаат од лулашка на сцената откако падна лулашката за време на гламурозна свадбена церемонија. На видеото се гледа како младенците стојат на платформа која се издига од...

(Фото)Бизарно: Онлајн свадба се одржа на виртуелна платформа за настани

На социјалната мрежа Инстаграм се обзнани чуден и помалку загрижувачки настан. Виртуелна венчавка. Интернет просторот поради пандемијата се зголеми затоа што луѓето почнаа да учат, работат и состануваат онлајн. Но, не застанаа таму. Тоа го покажува и неодамнешниот бизарен...

Tpaгeдијa во Србија: Маж пoчинaл дoдeкa игpaл opо нa cвaдбa…

На свадба организирана овој викенд во Белград се случила трагедија. Маж на возраст од околу 50 години починал додека играл оро, јавуваат српските медиуми. За потсетување, на почетокот од октомври се случи слична трагедија кога на свадба почина таткото на невестата....

(Видео) Прва царска венчавка во Русија: Наследникот на Романови се ожени со Италијанка

Големиот војвода Џорџ Михајлович Романов (40) и неговата една година помлада избраничка Италијанката Ребека Вирџинија Бетини се венчаа во катедралата Св. Исак во Санкт Петербург во присуство на 20 династии од целиот свет. На церемонијата присуствуваа 1.500 гости, меѓу кои...

(Видео) Пeкoлна свaдба: Најубавата нoќ им се прeтвoри во кoшмap

Една свадба во мексиканскиот Теореон се претворила во пекол, кога дошло до пожар што го предизвикале ни помалку, ниту повеќе, отколку прскалки на сцената. Снимка од настанот беше објавена на социјалните мрежи, и го покажува моментот кога прскалките поставени на...

(Видео) Срaм на дeцeниjaтa: Нaтaша Бeквaлaц зaстaна во рeдoт да го фaти бидeрмaерoт, а пoтoа се слушнa “Нaташа тpгни се”

Пејачката Наташа Беквалац минатата ноќ ја помина на венчавката на еден естраден менаџер, а кога дојде време за бидермаерот, таа прва стана да го фати, но потоа се случи пресврт. Синоќа цела српска сцена се собра во ресторан во Белград...

(Видео) Сакаше да го спречи нејзиниот син да се ожени, но нејзиниот план пропадна – погледнете што направи снаата

Љубоморна мајка ја прекина венчавката на нејзиниот син Џон Лерби поради наводната омраза кон нејзината снаа Ана, и сакаше да ги спречи да се венчаат на сите можни начини. Меѓутоа, нејзиниот план пропадна. Според младата сестра, свекрвата никогаш не ја...

Го избркале кумот од свадба поради неговиот говор

Кумот морал да ја напушти венчавката откако неговата здравица ги налутила гостите. Својата приказна тој ја споделува на „Редит“. Вели вложил многу напор да го научи неговиот говор напамет, но најтешко му било да смисли што да каже за...

Биле на инфyзија пред свадбата: Младоженците имале кopонавирус, но сепак си правеле свадба во Тетово

Младоженци од Тетово направиле свадба иако обајцата сосе целото семејство биле позитивни на брзите ковид тесови, вели тетовскиот доктор Илчо Ефкоски, пренесе СДК.МК. „Зетот и невестата дошле да примат инфузии за да се освежат пред свадба. Од дома се напиле...

Штотуку породена мајка префрлена на Инфективната клиника на pecпиратор, бебето е во инкубатop

Родилка во тешка состојба на Гинеколошко акушерската клиника, позитивна на коронавирусот со породила со бебе 13 недели пред предвидениот рок. Мајката потоа во тешка состојба е префрлена на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби и се наоѓа на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img