November 29, 2022, 2:47 pm

Слави Трифонов

Радев: Трифонов ќе формира влада, а не Борисов

Во врска со повикот на бугарскиот премиер Бојко Борисов да се свика Големо национално собрание и да се промени основниот закон, прес-службата на шефот на државата потсетила на позицијата на претседателот Румен Радев дека промените во основниот закон не...

(Видео) Бугарскиот шоумен Слави кој ги нaвpeдyвa Македонците влeгyвa вo кoaлициja со Бојко

Според последните анкети партијата на Бојко Борисов ќе освои најмногу гласови на изборите во Бугарија. Но, тоа нема да му биде доволно да направи влада и ќе му треба коалициски партнер.Тоа најверојатно ќе биде партијата „Има таков народ“ на Слави...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img