October 1, 2022, 9:51 am

Слави Трифонов

(Видео) „Бетмен велиТ“ – Северџански вселенски kypтaшak

Во најновото издание на емисијата Бетмен велиТ со Богдан Илиевски-Бетмен, го коментираше односот на бугарските високи функционери кон Македонија и Македонците, кои, не пропуштаат шанса да нагласат дека не го признаваат нашиот забетониран идентитет и да повторат дека за...

Борисов oбвинувa: Трифонов не сака влада, само фpла прашина, ова е игра на Радев на секој начин да ја зачува привремената влада

ГЕРБ победи во 16 области. Лидерската битка во Софија ја доби Бојко Борисов, јави репортерот на БГНЕС. Борисов објави дека Слави Трифонов објави предлог-влада и го побара мандатот од Румен Радев во време кога ГЕРБ беше прва политичка сила. Поранешниот премиер...

Според Трифонов, ова биле најфер избори досега

Лидерот на бугарската политичка партија „Има таков народ”, Слави Трифонов објави на својот Фејсбук-профил дека денешниот ден бил добар ден за бугарската демократија, бидејќи според него ова биле најфер избори досега. Таквиот негов став е поради новите изборни правила, јави...

Паралелното пребројување покажува дека победник на изборите е „Има таков народ“

Паралелното пребројување покажува дека победник на овие избори е партијата „Има таков народ“. Гласовите од странство сè уште не се пристигнати, изјави заменик-претседателот на партијата Тошко Јорданов. Тој истакна дека станува збор за податоци од паралелните пребројувања на две социолошки...

Каракачанов незадоволен од резултатите, Трифонов oдби да коментира

Лидерот на ВМРО, Красимир Каракачанов рече дека не му се допаѓаат првите резултати објавени по денот на изборите. Тој ги повика политичарите кои ќе влезат во парламентот да преземат одговорност и да формираат влада, наместо „да ја фрлат земјата во...

Трифонов oдбил средба со Заев

„Денес македонскиот премиер Зоран Заев се сретна со луѓе во Софија кои не се важни“. Ова го рече лидерот на „Има таков народ“ Слави Трифонов за време на состанокот со студенти во Пловдив, јави дописникот на БГНЕС. „Денес, Зоран Заев...

Трифонов: Бугарија секогаш ќе биде емотивно поврзана со Русија, но мораме да бидеме лојални на ЕУ и на НАТО

Бугарија секогаш ќе биде емотивно поврзана со Русија поради жртвата што таа ја даде за нас, но ситуацијата е поинаква, истакна во едно интервју Слави Трифонов, лидерот на партијата Има таков народ. Според него, потегот на бугарскиот народ да стане...

Борисов: Трифонов e пoлитички cтpaшливeц

Слави Трифонов мора да оди да го земе мандатот и да објасни зошто не може да управува со 165 пратеници. Ова го изјави во живо на Фејсбук бугарскиот премиер во оставка Бојко Борисов, коментирајќи го предлогот на „Има таков...

Трифонов yдpи по партијата на Борисов: ГЕРБ е тokcичнa партија, треба да иcчeзне од бугарската политичка сцена

Лидерот на партијата „Има таков народ“, Слави Трифонов, на Фејсбук најави дека нема да бара поддршка во актуелниот бугарски Парламент за воведување мнозински изборен систем во земјата и смета дека намерата на ГЕРБ да воведе таков систем ја смета...

3aвpши вo изoлaциja: Слави Трифонов пoзитивeн нa Koвид-19

Лидерот на втората политичка сила на неодамнешните парламентарни избори во Бугарија, „Има таков народ“, Слави Трифонов е позитивен на тестот на Ковид-19, изјави денеска заменик претседателот на партијата Тошко Јорданов. Во соопштението до медиумите Јорданов наведува дека Трифонов имал симптоми...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img