сочувство

Мицкоски: Ова е голема трагедија за Македонија, сочувство до семејствата на загинатите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук изразува жалење за автобуската несреќа која се случи утринава во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти.Сочувство до семејствата на загинатите.Ова е голема трагедија за Македонија,...

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината. Моите мисли и сочувство се со семејствата и пријателите на...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Претседателот Стево Пендаровски по големата трагедија која се случи во Бугарија, а во која загинаа голем број македонски државјани, изрази сочувство до семејсвата. Шефот на државата како што рече, очекува целосна истрага од наделжните и утврдување на одговорноста. -Во овие тешки...

Радев изрази сочувство до Пендаровски за настраданите во несреќата во Бугарија

Бугарскиот претседател Румен Радев изрази сочувство до претседателот Стево Пендаровски за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Струма, во која автобус регистриран во Република Македонија доживеа сообраќајна несреќа при што загинаа 46 лица. – Во име на бугарскиот народ и во...

ДУИ изpaзyвa coчyвcтвo и aпeлиpa зa цeлocнo pacвeтлyвaњe нa cлyчajoт co пoжapoт

Демократската унија за интеграција (ДУИ) изразува сочувство до семејствата кои ги загубија своите најблиски во вчерашната трагедија во ковид-центарот во Тетово, додека на повредените им посакува брзо закрепнување. Од ДУИ бараат од надлежните институции да спроведат целосна истрага и целосно...

(Видео) Мисајловски: Нajдлaбoкo coчyвcтвo кoн ceмejcтвaтa нa нacтpaдaнитe, oдгoвopнocт мopa дa имa

Искажуваме најдлабоко сочувство кон семејствата на вчера настраданите наши сограѓани во пожарот во болницата во Тетово. Нема доволно зборови за утеха за оние кои ги изгубија најблиските. Нека Господ биде со нив, им дава сила да ги поминат овие најстрашни...

Турското МНР изрази сочyвcтво за пoжaрот во Тетово

- Со длабоко жалење дознавме за пожарот кој избувна во Ковид-19 центарот во состав на Државната болница во Тетово – Северна Македонија, каде според првичните сознанија 10 лица ги згубија своите животи, и има повеќе повредени. Изразуваме сочувство до...

Стоев: Тaжeн сум и cкpшeн од тpaгeдиjaта во Тетово

Министерот за надворешни работи на Бугарија Светлан Стоев изрази сочувство за синоќешната трагедија во модуларната болница во Тетово, јави дописникот на МИА од Софија. – Тажен сум и скршен од трагедијата со пожарот во Ковид болницата во Тетово, која однесе...

ВМРО-ДПМНЕ: Изpaзyвaмe длaбoкo coчyвcтвo дo ceмеjcтватa нa жpтвитe

ВМРО-ДПМНЕ изразува големо жалење во врска со огромната трагедија и загубата на животи на наши сограѓани во текот на пожарот во модуларната болница во Тетово. Изразуваме најдлабоко сочувство до семејствата на починатите во ужасната трагедија и искрено желби за брзо...

Арсовска: Тeмeн ден во понoвата истoрија на нeзaвисна Макeдонија

Тага и неверување за она што се случи вчера вечер во Тетово. Нема зборови за утеха на семејствата во оваа голема трагедија. Ни зборовите ни делата сега не можат да ја надополнат загубата. Темен ден во поновата историја на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img