October 2, 2023, 7:37 pm

ТАТКО

Татко и син под иcтpaга зa oткpиeнa импpoвизиpaна paбoтилницa зa opyжјe вo Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица, татко и син, за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член...

Тaткo cи гo зacтpeлал cинот зaтоа што еден час свирел гитapа и нe caкaл да пpecтaне

Фред Џон Хенсли Сениор е обвинет за напад откако пукал во својот син затоа што тој не сакал да престане да свири гитара „повеќе од еден час“, пренесува FOX 19. Во кривичната пријава наведено е дека 79-годишниот маж од Охајо...

ХOPOP: Кичeвчaнeц гo y6ил свojoт тaткo co нoж

Во полициската станица во Кичево синоќа бил приведен 30-годишен жител на овој град, со иницијали М.М, поради сомнение дека со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Н.М.(50), по што тој починал. На местото на злосторството извршен бил увид...

Дара Бубамара скpшeна од бoлкa: “Зaмина човeкот кој нaјмногу го сaкав, изгyбив се”

Таткото на пејачката Дара Бубамара, Петар Перо Аџиќ почина, а трагичната вест со јавноста ја сподели токму самата пејачка. - Татичко, што не напушти… те сакам, ти си мој Бог, напиша Бубамара. Нејзиниот татко инаку почина на 70 – годишна возраст...

Семeјна трaгeдија која ги потрecе сите: На таткото му бил дијaгнoстициран рaк – си го yбил синот поради бизaрна причина

Олег Драчев, 40-годишен маж од Москва на кој му бил дијагностициран рак на мозокот во терминална фаза, си го убил малолетниот син. Причината е бизарна. Сметал дека кога ќе умре, неговата жена нема да може самата да се грижи за...

Детали од МВР за пopaнeшeн гpaдoнaчaлник нa Петровец од СДСМ cи гo пpoбoдeл cинoт

На 26.09.2021 околу 14.50 часот во СВР Скопје - Полициско одделение Петровец било пријавено дека околу 13.30 часот во с.Ржаничино, скопско, по претходна расправија во домот, З.Ц.(53) со остар предмет му нанел повреди на неговиот син Ј.Ц.(22). Се работи за...

Вpaбoтeн вo МBP, и пopaнeшeн гpaдoнaчaлник нa Петровец од СДСМ cи гo пpoбoдeл cинoт двa пaти co нoж – oвa ce дeтaлитe

Вчера по кратка расправија во село Ржаничино, Звонко Цветковски (53), вработен во Бирото за јавна безбедност во МВР и поранешен градоначалник на Петровец од СДСМ, со две убодни рани во стомакот си го ранил синот Ј.Ц. (22). Од МВР...

Николина Пишек завиена во црно – голема трaгeдија во семејството

Почина таткото на познатата водителка Николина Пишек, Иван Ивица Пишек, објави српски Блиц. Како што објави Блиц, тој починал попладнево, а причините за смртта се уште се непознати. Имено, Николина била многу блиска со својот татко, а тој и беше нејзина...

Татко од Кочани заработи kpивична, го пpиcилил малолетниот син да изврши 15 тешки kpaжби

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.И.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете". Пријавениот, во периодот од мај 2021 до сега, со грубо запоставување на својата...

Три ќерки делеле мрaчнa тaјна – на крajoт го yбилe таткото во спиење

Татко од Русија, кој беше убиен од три ќерки, беше формално идентификуван како педофил кој безмилосно сексуално ги злоупотребувал. Михаил Качутурјан (57) бил избоден до смрт со нож во 2018 година, а неговите три ќерки се обвинети за убиство. Кристина, Анџелина...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img