Тони Михајловски

(Видео) Тони Михајловски пoзитивeн нa Koвид-19

Тони Михајловски, кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово е позитивен на ковид-19. Михајловски и покрај тоа што бил вакциниран, се заразил со коронавирус. Тој преку социјалните мрежи соопшти дека ќе оди во изолација во следните 10 дена,...

(Фото) Тони Михајловски: Енергиja, eyфopиja пoбeдa, ajдe дa гo нaпpaвимe Куманово кoнeчнo бacтиoн нa кyмaнoвци

Кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски, им порача на граѓаните да не се плашат затоа што е дојдено време градот да го направат бастион на кумановци. Енергија, еуфорија победа…Не се плашете мои Кумановци од победа!!!Ајде...

Тони Михајловски: На Куманово 30 години само му е земано и ништо не му е дадено

На Куманово 30 години само му е земано и ништо не му е дадено, вели кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски за „Студио 10“ на ТВ24 кој додава дека целта му е Куманово да стане град со нови...

Доцевска Божиновска: Сo Тони Михајловски нaнoвo ќe гo изгpaдимe Куманово

Елена Доцевска Божиновска од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Куманово на својот Фејсбук профил даде поддршка за кандидато за градоначалник Тони Михајловски. Во продолжение следи нејзиниот Фејсбук статус: Куманово треба и мора да престане да биде заложник на политика и политичка партија‼️...

Михајловски: Вpeмe e зa пpoмeни, Куманово нe зacлyжyвa дa бидe цpнa дyпкa и дa мy ce y6иe дyшaтa

Она што ме мотивираше да се кандидирам за градоначалник е што го гледам мојот град како триесет години пропаѓа, станува рушевина. Од индустриски гигант кој градеше низ светот не успева да се изгради себе си. Куманово од еден рокенрол...

Тони Михајловски зa нoвиoт cквep на Шилегов: „Кoj знae штo мy ce глeдa нa нeгo дeкa нaпpaвил“

Кој знае што му се гледа на него дека направил, напиша на социјалните мрежи актерот Тони Михајловски коментирајќи го отворањето на новиот сквер кај амбулантата Идадија. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Михајловски: „Oвa лyдилo мopa дa пpecтaнe, yтpe ќe излeзeмe oд cpце и дyшa“

Актерот Тони Михајловски порача дека утре треба масовно да се излезе на протестот на кој ќе се бара фер судење за уставобранителите во кое ќе се докаже дека тие се невини и дека не се терористи. - Утре ќе излеземе, од...

Михајловски: Контролирањето на веб страната за пописот од страна на бугарска компанија јасно кажува за намерите и постапките

Тони Михајловски од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија Алфа во емисијата „Заспиј ако можеш“ говорејќи за фактот што бугарска компанија го изработила сајтот за пописот рече дека не би било проблем доколку ситуацијата со Бугарија е поинаква. „Да не...

Михајловски: Пописот нема да донесе инвеститори, туку е обид за спaс на коалицијата на СДСМ и ДУИ

Со пописот СДСМ и ДУИ се обидуваат да си ја спасат сопствената кожа и мислат дека со тој попис ќе успеат да продолжат да владеат и ќе ја продолжат оваа агонија, ќе си купат поени, но нема тоа да...

Михајловски: Ако ги согледаме сите овие шлakaници кои ги доби овој тотaлитарен и хибpиден рeжим, мириса на предвремени парламентарни избори

Ако ги согледаме сите овие шлаканици кои ги доби овој тоталитарен и хибриден режим, мириса на предвремени парламентарни избори, вели Тони Михајловски за „Што не е јасно“ на Алфа Телевизија. Според Михајловски Европа цени дека нема демократски капацитет на оваа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img