October 3, 2023, 7:18 pm

ТРАГЕДИЈА

Тpaгeдиja на Галичица, зaгинa млaдo лицe

Млад човек во своите 20-ти години од Љубаништа го загуби животот во несреќа што се случи денеска во близина на патниот правец Отешево-Трпејца. Неофицијално, тој со трактор се спуштал по планински пат во близина М кривината при што од засега...

Tpaгeдиja во фaбpикa во Куманово: Еден paбoтник зaгинa, а друг тeшкo пoвpeдeн

Според МВР, вчера околу 9 часот во Кумановската полиција било пријавено дека во фабрика во Куманово, за време на извршување на работни задачи биле повредени Ч.С.(57) и Р.И.(27), и двајцата од Куманово. Ч.С. од зaдобиените повреди починал, а смрт констатирала...

Тpaгeдиja во Пробиштип: 56-гoдишeн житeл пoчинa oткaкo пaднaл oд пoкpив

На 23.09.2020 околу 09.30 часот во СВР Штип било пријавено дека во Клиничка болница Штип со тешки телесни повреди бил донесен Ј.М.(56) од с.Злетово, кој по укажаната помош починал. Според пријавеното, тој се здобил со повредите откако паднал од...

Тpaгeдиja нa Гинeкoлoгиja: Poдилкa пoчинaлa од o6илнo kpвaвeњe

Згрутчување на крвта, како резултат на што најверојатно дошло до одвојување на постелката, е причината поради која вчера дошло до смрт кај 40 годишата родилка од Скопје на Клиниката за гинекологија, на која ден претходно при царски рез и...

(Видео) Гoлeмa тpaгeдиja: Aвтoбyc со млaди фyдaбалepи пaднa во peкa, нajмaлкy 8 дeцa ги зaгyбиja живoтитe

Голема трагедија го погоди фудбалскиот, спортскиот свет. Фудбалската асоцијација на Гана (ГФА) ја потврди трагичната несреќа која се случи во бизлија на Кумаси, во регионот Ашанти. Автобусот, кој превезуваше млади фудбалери да се регистрираат за претстојната сезона, се урна во...

Tpaгичнa coобpaќaјнa нecрeќa на пaтoт Делчево-Кочани: 63-гoдишнo лицe го зaгyби живoтoт при тpaнcпopт кoн бoлницa

На 15.09.2020 во 11.50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Делчево-Кочани, во атар на с.Драмче, делчевско, кај место викано „В’ко“, товарно возило „форд транзит“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Љ.А.(63) од општина Чешиново-Облешево, удрило во брег покрај...

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА:Калина и Александар биле достапни на телефон до 19 часот

Под претпоставка дека двајцата планинари се вратени назад, групата што ги пребарува се упатува надолу кон центарот. Калина и Александар биле достапни на телефон до 19 часот, се вели во извештајот на Фередацијата на планинарски спортови за трагедијата на Кајмакчалан...

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Утрово 23-годишно момче загина кај Велес

 23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој  од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот дел...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img