March 27, 2023, 11:23 am

Ѓорче Петров

Мисајловски: Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје

Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје, напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, кој присуствуваше на вечерашната средбата со граѓаните на Ѓорче Петров, заедно со независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска и кандидатот за градоначалник...

Арсовска: За решавање на пpоблемите во Ѓорче Петров нема да чекаме 4 години, почнуваме веднаш

Градот Скопје мора да се развива еднакво. И во центарот на градот, но и во овие преубави населби околу него. Тука во Ѓорче Петров, се обврзувам дека за мене нема заборавена населба. Не смее Волково, Кучково, Даме Груев, Ново...

Шилегов од Ѓорче Петров: Да избереме континуитет за европско, уредно и зелено Скопје

Градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски, кои се борат за втор мандат на Локалните избори 2021 вечерва имаа маалски средби со граѓаните од оваа општина. Тие беа придружувани од носителите на кандидатските...

Стојкоски: Со проектот „Ѓорче Петров без кал“ ќе ги опфатиме сите улици во урбаниот и руралниот дел на општината

Имаме проект „Ѓорче Петров без кал“, со кој што сакаме да ги опфатиме сите улици во општината, така што ќе ги асфалтираме сите улици во урбаниот и руралниот дел, вели Александар Стојкоски, кандидат за градоначалник за општина Ѓорче Петров...

(Видео) Стојкоски: Даме Груев ќе добие нов парк и нови рекреативни содржини

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски на својотата официјална Фејсбук страница информираше дека денеска ќе посети неколку маала во населбата Даме Груев. – Населбата Даме Груев во наредните четири години, меѓудругото, ќе добие нов модерен...

Стојкоски: Крајно време е да ставиме крај на поделбите, да ставиме крај на лошите одлуки и да го направиме Ѓорче модерна и урбана општина...

„Благодарам за големата поддршка, ви благодарам за енергијата, многу народ има вечерва во паркот во Ѓорче Петров. Јас сум Александар Стојкоски, ваш сосед, ваш пријател, еден од вас. Со ваша поддршка ќе бидам и ваш иден градоначалник. Ние ѓорчепетровци...

Мицкоски: Доаѓаат промени, нова надеж и утро, на 17-ти октомври народот ќе си ги врати општините и Македонија

Победниците на 17-ти октомври се д-р Александар Стојковски идниот градоначалник на Ѓорче Петров и Данела Арсовска идниот градоначалник на градот Скопје. Имаме двајца победници луѓе кои многу пати во својот живот покажале и докажале дека немаат друга опција освен...

(Видео) Следете во живо: Промоција на кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ

Денес во паркот во Ѓорче Петров ќе се одржи Промоција на политики во врска со локалната самоуправа, на која партијата ќе го промовира кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров. На настанот ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Cтo гoдини oд cmpттa нa Ѓорче Петров

На денешен ден, 28 јуни во 1921 година во Софија бил убиен Ѓорче Петров, една од личностите кој целиот свој живот го посветил на борбата за слобода на македонскиот народ. Тој бил еден од најверните идејни соработници на Гоце Делчев...

(Видео)Teшka cooбpaќajнa нeзгoдa вечерва во Ѓорче Петров – ова се деталите

Тешка сообраќајна незгода се случила доцна вечерва околу 11.30 часот во населбата Ѓорче Петров во која најмалку три лица се здобиле со тешки телесни повреди и се пренесени на лекување. Причинета е значителна материјална штета, а комплетно се уништени двете...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img