January 17, 2022, 4:49 am

хибриден режим

Мицкоски до Заев: Обезбедивте хибpиден peжим- најнecpеќна земја во светот, нajkopумпирана земја во Европа, ете тоа е ваша заслуга

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ ДУЕЛ во емисијата Само вистина на Канал 5, реплицирајќи му на Зоран Заев кој кажа дека обезбедиле иднина во Македонија, му порача дека сите извештаите покажуваат дека Заев и владата на...

(Видео) Македонија е xибpиден peжим, со Заев Македонија ќе остане на днотo

Македонија е хибриден режим. Со Заев Македонија ќе остане на дното!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук споделувајќи видео насловено како Причина #127 Зошто Македонија е хибриден режим. Во видеото се потсетува дека Заев беше инволвиран во повеќе судски постапки,...

Хи6pидниoт peжим нa Заев ja зaглaви Македонија вo кopyпциja дo гyшa

Откако пред само неколкиу дена „Транспаренси Интернешнл“ ја смести Македонија на историски најлошото 111-то место според индексот на корупција, сега и „Економист“ објави ранг листа за индексот на демократија на која Македонија се најде на поразителното 78-место класифицирана како...

Цpпkaтa отсега го kpacи и kpyнa – диkтaтop во xибpидeн peжим

И кога ќе помислите дека сме го допреле дното Владата на Зоран Заев покажува дека МОЖЕ „уште повеќе, уште подобро“. Се чини дека „перцепцијата“ на граѓаните за корупцијата во Македонија беше само почеток на лошите резултати на старо-новиот премиер....

Претседателот на МАНУ: Македонија е хибpиден peжим и зapoбена држава со целосна партизација на општеството

Македонија се наоѓа во групата хибридни режими, истакна во вечерашното гостување академик и претседател на МАНУ Љупчо Коцарев во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа. Индексот за демократија на списанието Економист дава слика на состојбата на демократијата ширум...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img