January 27, 2022, 9:51 am

ЌЕРКА

Директор на основно училиште во Теарце ја вработил ќерката како библиотекарка во школото

Државната комисија за спречување корупција на денешната 57-ма седница информираше дека директор на основно училиште во Општина Теарце ја вработил неговата ќерка како библиотекар во истото училиште. Од ДКСК наведоа дека ќе поднесат иницијатива до градоначалникот на Општина Теарце...

Убави вести: Принцезата Беатрис се породи – Кралицата Елизабета доби 12-то правнуче

Внуката на британската кралица Елизабета, принцезата Беатрис, роди девојче во саботата, објави Бакингемската палата. Нејзиното кралско височество принцезата Беатрис и г-дин Едуардо Мапели со задоволство објавуваат дека нивната ќерка се роди безбедно во болницата Челси и Вестминстер во Лондон во...

(Фото) Мaјка тврди дека ја видела својата мpтвa ќерка пред нeјзиниoт гpoб прeку бeзбeднoсната кaмера: Се рaсплaкaв, знaев дека го глeдам мoето дете

Благодарение на социјалната мрежа „Редит“, платформа на која корисниците се интересираат за паранормални појави, случајот со Фавиола Родригез, девојче кое беше убиено во почетокот на септември 2018 година, повторно е ажуриран. Се започна со снимката од надзорната камера, која сними...

(Фото) Сузана Манчиќ објави фотографија со нејзината ќерка – сите во неверување од нејзината убавина

Водителката Сузана Манчиќ во јавноста од секогаш важела за жена која е средена од глава до пети, а нејзината убавина ја наследила и нејзината ќерка. И додека постарата ќерка на Манчиќ Теодора е присутна во медиумите, помладата Наталија не сака...

Мajка од пeкoлoт: Ја пpинудила својата малолетна ќeркa да живeе зaклучeна во пoдрум со 19 мaчки

Јурат-Алприка Рајн (35), позната како поддржувач на нацистичките ставови, ја принудила својата ќерка Датс да преживее во шокантни услови, валкани и со измет, во стара куќа без прозорци со 19 мачки. Рускиот суд ја осуди суровата жена на три години...

(Видео) Луна Ѓогани и Марко од само едно видео заработија 5.000 евра

Ријалити-ѕвездите Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ за еден ден, и тоа само од еден видеоклип, заработија 5.000 евра. Станува збор за видеоснимката во која првпат ја претставуваат својата ќеркичка Миа. Поранешните „задругари“ речиси секој ден објавуваат видеа на својот јутјуб-канал, во...

(Видео) Брутално убиство: Тригодишно девојче претепано до смрт од страна на нејзината мајка и дечкото

Судот во Бирмингем, Велика Британија ги прогласи Никол Прист (23) и нејзиниот едногодишен помлад поранешен дечко Калум Редферн за виновни за убиството на Кејли, тригодишната ќерка на Прист. Британските медиуми објавија и снимка направена на 8 август 2020 година, само...

ХOPOP: Poдитeли ce изoлиpaлe вo кyќa пopaди Koвид-19 – нивната 11 гoдишнa ќepкa ги пpoнaшлa mpтви..

Девојче (11) од Мисури, САД, ги пронашло безживотните тела на нејзините родители во куќата, кои биле во изолација, бидејќи имале коронавирус. Детето телата ги пронашло на 18 февруари во подрумот, каде што Ерика (45) и Скот Гринман биле изолирани откако...

Heнopмaлeн..: Co зaтpyeни кpoфни Словенец caкaл дa ги y6иe ќepкaтa и пopaнeшнaтa coпpyгa

Словенец е обвинет за обид за труење со крофни на неговата поранешна партнерка и нивната шестгодишна ќерка. Како што објавија словенечките медиуми, 32-годишниот Лука Влаовиќ е во притвор од 7 октомври, а притворот му е продолжен до 6 јануари, поради опасност од...

ЌЕРКАТА НА ТРАМП ,,ЗАБОРАВИ“ ДА ОБЛЕЧЕ ЗДОЛНИШТЕ: Прошета само по капут

„Доналд Трамп е татко на две ќерки, Иванка и Тифани Трамп. И додека Иванка секој ден ја гледаме во јавност, Тифани е буквално мистерија за нас. Па поради тоа беше вистинско изненадување кога беше забележана во јавност. Тифани беше во друштво...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img