January 19, 2022, 11:59 pm

Teпaчкa вo мapкeт вo Неготино пo пpeтхoднa pacпpaвиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера во 10.40 часот во Полициската станица Неготино била пријавена физичка пресметка во маркет.

– Дваесет и седумгодишник од Демир Капија пријавил дека во маркет во Неготино, по вербална расправија со едно лице, настанала физичка пресметка пoмеѓу нив, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This