January 27, 2022, 8:40 am

(Видео) Во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата продолжуваат со предизборните активности во рамтикте на предизборната кампања за локалните избори од вториот круг кои што треба да се одржат во недела на 31-ви октомври.

Во раамките на тие активности, ВМРО-ДПМНЕ вечерва со почеток од 20:15 ќе одржи мини митинг пред ТЦ во Лисиче, на кој ќе се обрати и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан МИцкоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This