January 21, 2022, 12:43 pm

(Видео) Огнено торнадо се појави во Калифорнија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Калифорнија за време на шумски пожар се појави огнено торанадо.

Според АП, пожарот наречен Калдор се проширил на територијата на планинскиот масив Сиера Невада и полека се движи кон Лос Анџелес.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This