January 17, 2022, 4:47 am

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ денес има четири митинзи, во Македонска Каменица, Делчево, Пехчево и Берово.

Првиот се одржa во 16:45 часот во Македонска Каменица, на локација Дом на култура.

Следува настанот во Делчево. Во 18:30 часот во Дом на АСНОМ, ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This