January 19, 2022, 11:41 pm

(Видео) Тони Михајловски пoзитивeн нa Koвид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тони Михајловски, кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово е позитивен на ковид-19. Михајловски и покрај тоа што бил вакциниран, се заразил со коронавирус. Тој преку социјалните мрежи соопшти дека ќе оди во изолација во следните 10 дена, а неговиот тим ќе продолжи да работи на терен.

За жал мора да ве известам дека на моето денешно тестирање од Ковид-19 излегов позитивен, вакциниран и почитувајки ги сите мерките за заштита на моето и вашето здравје сепак дојде до оваа несакана ситуација за секого. Мојот тим е на терен и работи за да ја донесеме долго очекуваната и заслужена промена во Куманово, рече Михајловски.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This