January 18, 2022, 2:51 am

ВМРО-ДПМНЕ: Нapoдoт жecтoкo ги пopaзи – co СДСМ мoжe дa имa caмo пpoгpec нa kpиминaл, кopyпциja и cиpoмaштиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ и народот го победи СДСМ на овие избори со над 55 илјади гласови разлика. Откако неуспешно велеа дека се најдобри, денес СДСМ вели дека ќе донесат прогрес, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

По 5 години власт нивниот прогрес е прогрес на криминалот, корупцијата, прогрес на инфлацијата и цените во маркетите, прогрес на трошоците за живот.

Прогрес на аферите и скандалите, на неказнетиот криминал, на неуспесите во здравството, КОВИД жртвите, експериментите во образованието. Прогрес на нивниот личен имот и лични удобства, за сметка на сиромаштијата кај народот. Нивниот прогрес е регрес за народот и земјата.

Со СДСМ може да има само прогрес на криминал, корупција и матни тендери.

Прогрес во изминативе 5 години со Заев видовме само во плантажите со марихуана на Заеви и ним блиските фирми. Прогрес имаме на криминалци фатени инфлагранти како вршат кривично дело и наместо во затвор завршуваат на слобода или во домашен притвор, како Рашковски, Чипсио, Ден Дончев.

Прогрес со СДСМ има во провизиите со вакцини.

Веќе никој не му верува ма Заев па, ниту неговите во партија. Заев изгуби и му се случи дебакл.

22 општини ширум Македонија уште во прв круг избраа промени.

Скопјани избраа промени, и Петре Шилегов изгуби од Данела Арсовска.

СДСМ изгуби со над 55.000 гласа од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев го очекува дебакл во втор круг и тоа го знае. Народот јасно се определи за промени, проекти и победи. Народот избра нова иднина, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This