January 18, 2022, 2:00 am

Дoceгa пoпишaни 136.773 лицa, 41.478 дoмaќинcтвa и 59.953 cтaнoви

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вкупно 136.773 лица, 41.478 домаќинства и 59.953 станови се попишани во првите два дена од пописот, информираат денеска од Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, до денеска во во 07:30 часот, ја искористиле – 191.890 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Македонија, кој официјално започна завчера ќе трае до 30 септември.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This