January 20, 2022, 12:23 am

Дpaмa вo cкoпcки Aepoдpoм: Пeт лицa физички ce пpecмeтaлe пpeд кaфeaнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 1.50 часот пред угостителски објект на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода К.П.(22), Б.Ј.(22), Б.С.(21), Ф.Ѓ.(21) и Х.С.(20), сите од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. 

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од полицијата. 

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This