January 17, 2022, 2:53 am

Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц во Иран била воено тестирање

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Воени претставници на Иран соопштија дека експлозијата што се случи на дваесетина километри од нуклеарниот комплекс Чахид Ахмади-Рочан, била предизвикана од тест на противвоздушната одбрана во регионот Натанц во централен Иран.

Беше тестиран еден од регионалните ракетни системи за да се процени подготвеноста на теренот и нема причина за страв – изјави командантот на противвоздушната одбрана од регионот Натанц на државната телевизија.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This