January 20, 2022, 12:40 am

НЕМА ЗАКОН ЗА ДИПЛОМАТИТЕ: Вака паркира дипломат пред „Сити мол“ додека шопингува!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Шопинг за “Блек фрајдеј” е дипломаткса активност, па полицијата и пајак службата не смеат да превземнат ништо за непрописно паркирање. Кога ќе размислиме подобро и да не е “Блек Фрајдеј” полицијата не смее ништо да превземе кога се работи за димпломатски таблици…  – пишува порталот „Скопјеинфо“

 

 

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This