January 21, 2022, 12:37 pm

Ни ЕУ нe e тoa штo бeшe: Bo Европската Комисија oдбилe cpeдбa нa тeмa Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лидерот на Македонското меѓународно движење за човекови права (ММДЧП) Бил Николов открива дека функционер на ЕУ го одбил барањето на организацијата за средба на тема Македонија.

“Од @MHRMI побаравме средба со портпаролката на #ЕУ @APisoneroECSpox да ги објасни нејзините шокантни анти-македонски изјави. Не ОДБИ. Трет показател дека твојата политика кон некоја група е расистичка е ако одбиваш средба со НИВ. Првите две се здрав разум и пристојност”, пишува Николов за искуството со портпаролката на ЕК.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This