January 17, 2022, 4:34 am

Ништо од оcтавката?: Шилегов вели денес нема да се разговара за оcтавkaтa на Заев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Многу состојби ќе дискутираме, ковид, енерегетската и политичката состојба во државата потоа ќе донесеме соодветни одлуки. Не знам дали за тоа ќе се расправа, ова е редовна седница која беше закажана во вторникот меѓутоа се одложи поради немилите настани во Бугарија, изјави Петре Шилегов пред денешниот Централен одбор и Извршен одбор на СДСМ.

Нема да се расправа за оставката на лидерот Зоран Заев, меѓутоа треба да разгледаме неколку сериозни позиции кои се однесуваат на формирањето на политичкото мнозинство, влезот на Алтернатива во Владата. Мислам дека извесно е тоа да се случи и очекувам тоа да биде примарно на оваа дебата и формирањето на Владата – вели Шилегов.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This