January 24, 2022, 10:53 am

Тасевски: Каде сте Македончиња… Каде сме? Не нема. У дефицит сме

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актерт Сашо Тасевски на социјалните мрежи го коментрираше „пазарот“ кој падна помеѓу Заев и Алтернатива, со кој се Алтернатива доби неколку лидерски позиции, што пак резултираше со намалување на бројот на македонски министри во Владата.

Министри и заменици Албанци – 18.
Министри и заменици Македонци – 17.
И од нив 17, пола не се Македонци.
По кој Рамковен е ова, а Заев?
Како беше песната…
Каде сте Македончиња…
Каде сме?
Не нема.
У дефицит сме.
Не постоиме.
АШ.
И немој случајно некој усран фактчекер или некое шарено лигле ко оној ДаМиГоЗабриченец да ми го оцени постов као националистички. Или да зуцне нешто за напишаново.
Ќе го штројам.
Продадени души – коментира актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This