January 24, 2022, 10:14 am

Трагедија…: Tренер почина откако неговата екипа постигна гол

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Смртните случаи на фудбалските терени се ретки, но сепак се случуваат одвреме-навреме. За жал, нов случај доаѓа од Египет, со второлигашкиот натпревар меѓу Ал Магда и Ал Зарка одигран овој четврток.

Домаќинот Ал Магд го постигна победничкиот гол за 2-1 во втората минута од судиското продолжение, а возбудувањата беа преголеми за неговиот тренер Адхам Ел Селхедар, кој доживеа срцев удар.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This