January 17, 2022, 1:44 am

(Фото) Уште една тешка сообраќајка, тинејџер заврши во шоk соба

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Деветнаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа, што се случи попладнето во штипската населба Сењак, во близина на трговскиот центар „Елкос”.

Несреќата се случила меѓу патничко возило „венто” управувано од 71-годишен возач и мотор управуван од 19- годишното момче, негов сопатник бил и 17- годишен малолетник.

Портпаролот на Клиничка болница Штип, Марина Шуманска информира дека во болницата примени се две лица, од кои едното со повреди на главата и е во шок соба. Во тек се снимања и прегледи.

Полицијата и јавен обвинител извршија увид на местото на несреќата, а кои треба утврдат како се случила незгодата.

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This