January 17, 2022, 6:03 am

ЈАКИМОВСКИ: Секој патриот, секој чесен граѓанин, секој што држи до достоинството треба да го бојкотира референдумот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ГРОМ, Стевче Јакимовски на денешниот протестен марш во Битола најави дека неговата партија ќе го бојкотира референдумот за промена на името.

– Секој патриот, секој чесен граѓанин, секој што држи до достоинството треба да им каже дека некои прашања не заслужуваат одговор. Референдумското прашање не заслужува одговор и народот треба да си ја гледа работата. Јас и мојата партија сигурно ќе го бојкотираме референдумот, рече Јакимовски.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This