МЕШАНИЦА СО ПРАВИЛАТА НА ФИФА: Прво го прогласија за завршен натпревар со резултат 1-1, предмалку и официјално објавија дека ќе се доигрува!

Мечот меѓу Албанија и Македонија и официјално е прекинат поради невремето во Скадар и нема да се доигра. Според правилата на ФИФА ќе важи резултатот 1-1, кој беше до прекинот. Мечот меѓу Албанија и Македонија и официјално е прекинат поради...

И ОФИЦИЈАЛНО: Македонија со голем бод преку реми поради прекин на натпреварот!

Мечот меѓу Албанија и Македонија и официјално е прекинат поради невремето во Скадар и нема да се доигра. Според правилата на ФИФА ќе важи резултатот 1-1, кој беше до прекинот. Мечот меѓу Албанија и Македонија и официјално е прекинат поради...

БАЛИСТИТЕ НА ЗАЕВ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА ВО СКАДАР: Дали балистот Зоран Заев ќе им се придружи на колегите во Скадар?

Во Скадар, местото каде Македонија ќе го одигра првиот меч од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година, пристигнаа и навивачи од Македонија. Неофицијално пристигнати се околу 500 фанови, организирано со  автобуси од Македнија во  Скадар. Сепак тие нема...

СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ НАВИВАЧИ: Гермаските „Ултрас Гелзенкирхен“ испратија 400 пакети помош за настраданите во поплавите!

Побратимените навивачи на Комитите, популарната навивачка група на Шалке о4 УГЕ (Ултрас Гелзенкирхен), денеска организираше и прати помош во Македонија за најзагрозените подрачја од поплавите. УГЕ испратија повеќе од 400 пакети со храна, топла облека и слично. Ова не е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img