February 22, 2024, 11:17 pm

(Видео) Xaос на трибините: Прекинат мечот Париз-Лион откако се cтепаa навивачите

Натпреварот од 1/32 финалето на Купот на Франција помеѓу второлигашите Париз и Лион е прекинат. Сепак, натпреварот беше прекинат поради нередите на навивачите. Навивачите на Лион на трибините со бакли ги нападнаа домашните навивачи и дојде до конфликт, а судијата Стинат...

Горан Пандев ќе ја предводи Џенова против Лацио

Според најавата на Андриј Шевченко, но и според медиумите во Италија, Горан Пандев денеска ќе биде во почетниот тим на Џенова на гостувањето кај Лацио. Натпреварот е од 18 коло во Серија А. Џенова посакува прекин на низата порази и само...

Задолжителен кapантин од 21 ден за сите невaкцинирани натпреварувачи на олимписките игри

На два месеци пред почетокот на Игрите во Пекинг, Интернационалниот олимписки комитет и организаторите на најголемото спортско натпреварување го објавија дополнувањето на протоколот за превенција од ширење на инфекцијата со корона вирусот. Според протоколот спортисти и членови на делегациите кои...

(Фото) Елмас на насловните страници во Италија

Елиф Елмас е херојот на Наполи, македонскиот фудбалер блесна во клучниот натпревар за неговиот тим, постигна два гола и го однесе во нокаут фазата од Лига Европа. Во Италија се зборува за Елиф Елмас. Нашиот фудбалер се најде во центарот...

(Видео) Бpyтална тeпачka помеѓу навивачите во Лисабон, уапсени над 50 xyлигани од Украина

Фудбалски хулигани од Украина се уапсени откако во среда вечерта направиле хаос во Португалија, фрлајќи по полицајците со камења, шишиња и факели. Инцидентот се случи во Лисабон, непосредно пред дуелот помеѓу Бенфика и Динамо Киев во Лигата на шампионите. Полицијата уапси...

Кина: Државите „ќе платат цена“ за бојкотот на зимската олимпијада во Пекинг

Кина упати остри критики за земјите што се приклучија на дипломатскиот бојкот на февруарските Зимски олимписки игри во Пекинг и истакна дека многумина политичари секако не би биле поканети, пренесува ДПА. САД во понеделникот објавија дека ниту еден функционер нема...

НОВИ ВРЕДНИ АКЦИИ НА СПОРТ ЛАЈФ

Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според правилата на „Втора кеш шанса“ ги очекуваат вредни подароци. Најдобриот ќе добие „Iphone 13“,  второпласираниот...

Tpaгeдија: Лавина го зaтрупа светскиот шампион во мотокрос

Голема трагедија се случи на скијање во Австија, каде животот го загуби мотокрос-ѕвездата Рене Хофер (19). Хофер бил дел од групата од 11 скијачи кои биле затрупани од лавина, но за разлика од него, како и од уште две лица,...

Секоја чест: Кривопаланчанката Ана Стојановска државен средношколски пинг-понг првак

Успешната и докажана пингпонгарска репрезентативка од Крива Паланка, Ана Стојановска, ја потврди својата доминација во овој спорт и на училишниот државен натпревар за средни училишта, каде се закити со шампионската титула во поединечна конкуренција. Учениците од средното општинско училиште „Ѓорче...

Трагедија…: Tренер почина откако неговата екипа постигна гол

Смртните случаи на фудбалските терени се ретки, но сепак се случуваат одвреме-навреме. За жал, нов случај доаѓа од Египет, со второлигашкиот натпревар меѓу Ал Магда и Ал Зарка одигран овој четврток. Домаќинот Ал Магд го постигна победничкиот гол за 2-1...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img