(Фото) Столе е најдобар голман, додека да пораснам

Македонската фудбалска селекција ја продолжува својата прекрасна приказна. Нашите фудбалски херои по учеството на Европското првенство ова лето, за првпат во историјата ја одведоа селекцијата во баражот за едно Светско првенство, откако синоќа со убедливи 3-1 падна репрезентацијата на...

(Фото) Србите играат мајтап со Роналдо: Ништо не е изгубено, има бараж – само да не ви се погоди Македонија

Србија обезбеди директен пласман на Светското првенство во Катар 2022 година. Фудбалерите на нашиот северен сосед во Лисабон ја совладаа Португалија со 1-2. Пред оваа средба Кристијано Роналдо испрати кратка порака на социјалните мрежи која предизвика бурни реакции во...

(Фото) Се огласи Пандев по победата на македонската фудбалска репрезентација

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, се замина во репрезентативна пензија по настапот на нашата селекција на ЕВРО 2020, откако претходно одигра неколку дуели од квалификациите за СП 2022 меѓу кои и историската победа на гости кај...

(Видео) Вака се слави победа: Земјо Македонска ечи во салата на македонските фудбалери

Земјо Македонска, ечи во соблекувалната на македонските фудбалери, вистинска позитивна атмосфера владее и желба за голем успех понатаму! Македонската фудбалска репрезентација во важниот меч против Исланд триумфираше со 3-1 и заслужено се пласираше во бараж натпреварите за пласман на СП...

Триумф за Македонија: Македонската фудбалска репрезентација се пласираше во бараж натпреварите за пласман на СП во Катар 2022

Македонската фудбалска репрезентација во важниот меч против Исланд триумфираше со 3-1 и заслужено се пласираше во бараж натпреварите за пласман на СП во Катар 2022. Агресивниот почеток веднаш веќе во 2. минута донесе одлична шанса за Трајковски но неговиот шут...

Браво!!! Македонија води со 2:1

Кратко откако Исланд го израмни резултатот, Македонија повторно поентираше и е во водство со 2:1 Фудбалската репрезентација на Македонија тргна според планот и рано дојде до предност во мечот против Исланд со (1-0). Уште во седмата минута Езѓан Алиоски постигна ефектен...

(Видео) Моќно видео: Ечеше македонската химна од 16 илјади грла на градски стадион

Почна последниот натпревар од мундијалските квалификации на кој со победа македонсакта фудбалска репрезентација првпат во својата историја ќе обезбеди место во баражот за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. Македонија го пречекува Исланд на Националната арена „Тодор Проески“ каде...

Македонија води: Алиоски со погодок уште во седмата минута

Фудбалската репрезентација на Македонија тргна според планот и рано дојде до предност во мечот против Исланд со (1-0). Уште во седмата минута Езѓан Алиоски постигна ефектен погодок во дресот на националниот тим. Играчот на Ал-Ахли доби топка откосо и со силен...

Објавен почетниот состав за мечoт пpoтив Исланд

Ова е почетниот состав на македонската фудбалска репрезентација, која вечерва во Скопје го пречекува Исланд во последниот натпревар од мундијалските квалификации. Победа првпат во нашата историја ќе ни обезбеди место во баражот за пласман на Светското првенство 2022 во Катар.

Македонските кикбоксери со четири медали од Европското јуниорско ВАКО првенство

Македонската кикбокс репрезентација се врати со четири медали од Европското јунирско кикбокс ВАКО првенство кое изминативе денови се одржа во Будва, Црна Гора. Миа Тодорова се закити со сребрен медали, а бронзени одликувања освоија Горјан Ристевски, Олгица Орешкова и Силвио...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img