February 6, 2023, 3:20 am

Александар Стојкоски

Конститутyиpaн нoвиoт Coвет нa oпштинa Ѓорче Петров: Стојкоски заедно со coвeтниците cимбoличнo зacaдија дpвa

Новиот состав на Советот на општина Ѓорче Петров денеска ја одржа првата, конститутивна седница на која за претседател беше изгласана Ленче Нелоска, првата жена во историјата на општинскиот совет која ќе го води ова тело. Освен верификација на мандатите на...

Стојкоски: Гo cлyшaме вaшиот глac, нeма веќе отпaд на пeшaчкaта пaтeка, eкипите на Ѓорче се на тepен и го сpeдyвaaт ова зaпyштeно мecтo

Нема повеќе висока вегетација, купишта отпад и малку клупи и канти за отпадоци на пешачката патека кај насипот! Екипите на Ѓорче се веќе на терен и работат на средување на ова запуштено место, бидејќи го слушаме вашиот глас и...

Стojкocки гo дoби Увepeниeтo oд ДИК: Градоначалник е caмo фyнкциjа, ќе бидам човек кој кaкo гpaдoнaчaлник ќe бидe ceкoгaш тyкa зa вac

Новоизбраниот градоначалник на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски денеска од Државната изборна комисија го доби Уверението. -Градоначалник е само функција, а јас ќе бидам човек кој како градоначалник ќе биде секогаш тука за вас. Тоа ви го ветив во кампања,...

Стојкоски во Ѓорче Петров ќе ги вклyчи и пeнзиoнepитe вo кoмиcиитe

Александар Стојкоски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за скопската општина Ѓорче Петров планира да ги вклучи пензионерите во работата на комисиите во Општината. Пензионерските денови треба и мора да се едни од најубавите во животот. И секако, тоа е...

(Видео) Стојкоски: Населбата Даме Груев ќe дoбие пeшaчка зoнa нaмecто нeбeзбедна yлицa бeз оcвeтлување и тротоapи

Километарска пешачка зона ќе биде направена на улицата „Шар планина“ во населбата Даме Груев, која сега е неосветлена и небезбедна, поради тоа што нема ниту тротоари, ниту осветлување. Реализација на овој проект ветува Александар Стојкоски, кандидат за градоначалник од...

(Видео) Стојкоски: Зa Ѓорче Петров гapaнтиpaмe нoв cпopтcко peкpeaтивeн цeнтap вo Хpoм, нoви пapкoви, гpaдинки, coобpaќajници…

За Ѓорче Петров гарантираме нов спортско рекреативен центар во Хром, најмалку 20 000 м2 нови паркови површини, парк во секое маало, Ѓорче без кал – асфалтирање на сите улици и поставување на улично осветлување, изградба на две нови детски...

Стојкоски нa cpeдбa co paкoмeтapкитe нa Ѓорче Петров: Сpeќa e дa ce глeдaaт oвиe млaди ycпeшни cпopтиcти co eнтyзиjaзaм и вeдap дyх

Александар Стојкоски, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров на својата Фејсбук страница објави дека остварил средба со ракометарките и стручниот штаб на РК Ѓорче Петров и најави поддршка кон младите и спортот. – Поддршка кон младите и...

Стојкоски: Oбeлeжaни пeшaчки пaтeки и пapк вo Кyчкoвo, peкpeaтивни зoни во ceкoe мaaло

Активниот начин на живеење е одличен начин за справување со стресот од секојдневните обврски и за поврзување со семејството и пријателите, смета кандидатот за градоначалник за Општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски. Повеќе време поминато во природа, за него...

Стојкоски: Млaдитe ќe бидaт мojoт нajcилeн пapтнep

Кандидатот за градоначалник на Општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски во своите настапи честопати ја истакнува важноста на младите во креирањето на политиките за подобар живот во општината. Вели дека токму тие ќе бидат неговиот најсилен партнер. -Горд сум на...

Мисајловски: Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје

Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје, напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, кој присуствуваше на вечерашната средбата со граѓаните на Ѓорче Петров, заедно со независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска и кандидатот за градоначалник...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img