балкан

НЕВИДЛИВА БОЛЕСТ ГИ УБИВА МАЖИТЕ ОД БАЛКАНОТ – ОВА СЕ СИМПТОМИТЕ!

Ракот на панкреас е подмолен убиец. Нема никакви симптоми, а кога ќе се открие, остава многу мали шанси за преживување. ​ Вид на рак кај кој се бележи најмал процент на излечивост е токму ракот на панкреас, кој спаѓа во ретка,...

АМЕРИКАНСКИ МЕТЕОРОЛОЗИ ПРЕДУПРЕДУВААТ:Ризик од поплави на Балканот

– Американската метеоролошка служба „Акјуведер“ (AccuWeather) објави временска прогноза за пролет 2018 во Европа, во која предупредува на висок ризик од поплави на Балканот поради чести врнежи дожд. Иако во текот на поголемиот дел од зимата на Балканот е регистрирано...

БАДИЈАЛА СЕ ДЕЛЕВМЕ, СЕ Е ИСТО:Ова се платите на државите од екс Југославија

Југославија беше држава на 6 републики, со повеќе од 20 милиони жители и спаѓаше во средноразвиени европски држави. Потоа, од 1991 па наваму, се до војната во Македонија во 2001 година, републиките водеа прроцеси за државност и самостојност -...

БАЛКАНОТ ПОД СНЕГ:Се јавија првите проблеми во Србија, Босна, Хрватска и Романија

Снегот кој беше најавен за викендов го покри целиот Балкански полуостров, а со тоа се јавија и првите проблеми. Во делови од Србија утрово температурата е под нулата, а во градовите кои се со надморска висина над 1000 метри има...

БЕЛГРАД ОБЈАВИ ДОВЕРЛИВА ПРЕПИСКА ПОМЕЃУ ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ЦИА: На Балканот се заканува општа војна и распад на НАТО!

Ви откриваме строго доверлива преписка помеѓу амерканските разузнавачи! Амбасадата на САД во Белград доставува извештај од американските тајни служби во кој пишува дека во нареднте 12 месеци може да дојде до распад на  НАТО и општа војна на Балканот. Сценарио на...

МАКЕДОНЦИТЕ ГО БРАНАТ МИРОТ ВО РЕГИОНОТ: Ѓурковиќ смета дека во Македонија се води битка за зачувување на мирот на Балканот!

Битката која денес ја води македонскиот народ не e само одлучувачка битка за да ја зачуваат државата, нацијата и јазикот, туку и да ја зачуваат елементарната стабилност на овој дел од светот. Тоа во исто време е и битка...

ТАЕН ДОКУМЕНТ ОД ВИЕНА ОТКРИВА: Австроунгарија ги создала Албанците како нација

Албанците никогаш не постоеле како единствен народ, туку како народ биле создадени по иницијатива на австроунгарски договор, да ги соедини различните племиња, да создаде еден јазик, и сето тоа потмогнато со пари, за да, пред се, го намали српското...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img