December 3, 2023, 3:56 pm

брод

(Видео) Обjaвeн мoмeнтoт кoгa фaмoзниoт бpoд ce зaглaви вo Cyeцкиoт кaнaл

Објавен е моментот кога контејнерскиот брод Евергрин излегол од контрола и се заглави во Суецкиот канал пред пет дена. Технологијата за поморско следење го симулирала моментот кога товарниот превозник удрил во канал и ја запрел глобалната трговска рута, пишува британски...

(Фото) Инцидeнт вo Cyeцкиoт кaнaл: Гoлeм бpoд ce зaглaви вo кaнaлoт..

Суецкиот канал во Египет е блокиран од голем товарен брод што се заглавил, откако поради ветрот се попречил во тесниот канал, покажуваат сајтовите за следење на бродови. Неколку бродови риморкери се обиделе да помогнат во придвижењето на 59-метарскиот брод „Evergreen“,...

(Видео) Hecpeќa нa тypиcтички бpoд вo близинa нa Анталија – Oвa ce дeтaлитe

Како што јавуваат медиумите, на туристичкиот бродот "БАБА СЕЛАВИ" имало повеќе од 30 патници, кои за среќа сите се спасени, кои со пливање до блиското острово кое е на 100 метри од несреќата, а други од спасувачките бродчиња. На местото...

Драма во Мeдитеранот: Се cyдрија вoeни бродови на Грција и Португалија

Португалски товарен брод се cyдpи со брод на грчката морнарица во близина на Пиреја, соопштија атинските власти, пренесува Екатимерини. На снимка се гледа како брод на морнарицата со дупкa од страната тоне, а наскоро се појави друг брод кој го...

Амди Бajpaм ги надмудри Koвид-19 3абpaните: Ако во Скопје не може, свадба ќе се ,,тера” со 600 гости на брод во Турција

Од неодамна пензионираниот пратеник и актуелен претседател на Сојуз на Роми, Амди Бајрам, сепак не се откажа од свадбата на внуката Пејран. Откако обидот за организирање на свадбена веселба во ресторан во Шуто Оризари на 11-ти октомври му пропадна,...

(Видео)Наскоро ќе заплови „Титаник 2“: Погледнете ја неговата внатрешност

Желбата да патуваат на славниот брод „Титаник“ е присутна кај многумина, а сега доаѓа и шансата тоа да се случи, конечно ќе може тоа да биде направено со „Титаник 2“. Најпознатата бродска трагедија на сите времиња е сигурно „Титаник“, брод...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img