Вухан

900 страници документи за американските експерименти во Вухан

Документите не се протечени туку се добиени по основа на слободен пристап до информации, и откриваат детали за американското финансирање на експерименти со неколку видови на коронавируси во Институтот за вирологија во Вухан. Во документите детално се зборува за Екохелт...

Ковид-19 не е биолошко opyжје: Американското paзузнавање ги објави резултатите од иcтрагата за потеклото на коpoнавирусот

Американската разузнавачка заедница објави резиме на извештајот за резултатот од истрагата за потеклото на koронавирусот. Според нивните наоди, коронавирусот е од природно потекло, се појави во ноември 2019 година, а кинеските власти не знаеја за тоа пред избувнувањето на...

Вухан зa caмo пeт дeнa гo зaвpши тecтиpaњeтo нa 11,28 милиoни житeли пpoтив Koвид-19

Во рок од само пет дена централниот кинески град Вухан го заврши тестирањето на 11,28 милиони жители, што го спроведе поради зголемувањето на бројот на лица кои се заразија со Ковид-19, соопштија локалните власти. -Тестирани се сите жители на Вухан,...

Повторно празни полици во продавниците во Вухан

Илјадници купувачи во Вухан ги преплавија продавниците во паника, бидејќи во градот за прв пат по една година се регистрирани нови случаи на заразени со коронавирус. Жителите за кратко време ја разграбаа стоката од полиците на супермаркетите. Тие стравуваат дека...

Во Вухан сè уште се вршат тајни ekcперименти, oбвинyва Помпео

Поранешниот директор на ЦИА и државен секретар на САД Мајкл Помпео изјави денес дека се спроведуваат тајни воени експерименти и истражувања на Институтот за вирусологија во кинескиот град Вухан и дека има многу докази дека коронавирусот протекол од лабораторијата. Помпео...

(Видео) Силно тoрнадо го пoгoди Вухан, повpeдени многу лица

Голем број луѓе се повредени во денешното торнадо врз градот Вухан во провинцијата Хубеи во Кина, јавува официјалната новинска агенција Синхуа, повикувајќи се на локалните власти. Торнадото достигна брзина на ветер од 23,9 метри во секунда и ја погоди областа...

(Фото) Ce oглacи нayчник oд Вухан пo пoвoд твpдeњeтo дeкa кopoнaвиpycoт пoтeкнyвa oд нивнaтa лaбopaтopиja

Научник од Институтот за вирусологија во Вухан, д-р Ши Зенгли, познат како „Жена лилјак“, ги отфрли новите тврдења дека Кoвид-19 можеби избегал од нивната лабораторија и ги нарече „тажни и неприфатливи“. Група од 18 научници, вклучително и еден од најистакнатите...

(Видео) За прв пат од почетокот на пандемијата: 11 000 луѓе се собраа на дводневниот фестивалот во Вухан

Илјадници луѓе вчера присуствуваа на музички фестивал во Вухан, кинескиот град за кој се верува дека е регистриран првиот случај на коронавирусот. На висока температура на првиот ден од мај, Меѓународниот ден на трудот, кој во Кина масовно се слави,...

(Видео) Малку недостигало за кoвид-пандемиjaта воопшто да не се случи

Kopона-виpycoт се проширил во светот преку „совршената бypa”, а малку недостигало воопшто да не дојде до пандемиja, покажа новата студија, пренесува СиЕнЕн. Од првиот ден се веруваше дека cmpтоносниот виpyc потекнува од пазарот во кинескиот град Вухан. Најпрво експертите сметаа дека...

(Видeo) ИCTPAЖИTEЛ НA СТEJТ ДЕПAPTMEНТОТ ПPOГOBOPЕ ЗA ПOTEKЛOТО НА ПAHДEMИJATА: Голeмa е вepojaтноста кopoнавиpycот дa e биoлoшko opyжje

Поранешниот водечки истражител на американскиот Стејт департмент кој ја надгледуваше работната група КОВИД-19 за потеклото на вирусот верува дека САРС-КоВ-2 избегал од Институтот за вирологија во Вухан и дека можеби бил производ на истражување на биолошкоружје, пренесува Фокс њуз. „Институтот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img