груевски

Вучиќ си „гaзи“ на сите избори во Србија со проектите на Никола Груевски

По пример на Македонија, Србија го започнува проектот „Засади Дрво“ со кој српската држава неколку пати во годината ќе организира масовно садење на дрвја во земјата под слоганот „засади иднина“. - На акцијата се одзвав затоа што мислам дека поголемиот...

Мане Јаковлевски: Никола Груевски е најуспешниот премиер на Македонија

Еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, Мане Јаковлевски за емисијата „Трилинг“ меѓу осатнатото истакна дека „Луѓето што бараат оставка од Мицкоски ги нарекува печалбари или туристи. Влегува во партијата, само кога е на власт, а кога не е, ѝ го...

Што направи Груевски: Кога имаше пари за компјутер за секое дете

Изминаа повеќе од 10 години од проектот „Компјутер за секое дете“ на Владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски. Според податоците на веб-страницата на Владата на Македонија, за проектот „Компјутер за секое дете“ биле набавени 17.818 персонални компјутери, 98.710 ЛЦД-монитори,...

ГРУЕВСКИ СЕ ОБРАТИ ДО ГРАЃАНИТЕ ПРЕКУ ФЕЈСБУК: Јас одлучив да не ја исполнам желбата на СДСМ и да преживувам во завтор!

Македонскиот екс-премиер Никола Груевски, кој денес доби азил во Унгарија, по разните медиумски шпекулации се обрати до граѓаните преку својот ФБ профил   Обраќањето ви го пренесуваме интегрално Денес Република Унгарија, земја членка на ЕУ и НАТО, одговори позитивно на моето претходно...

Груевски не одговори дали ќе излезе на референдум, Јакимовски и ГРОМ ќе бојкотираат

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не сакаше да одговори на прашањето дали на 30-ти септември ќе излезе на референдумот. Воедно, Груевски не сакаше да одговори ниту на прашањето како ја оценува досегашната работа на неговиот наследник...

ЗАЕВ НЕ ДОДРЖА, ОТКРИ ШТО ПОДГОТВУВА: Ја најави пресудата која што самиот ја нарачал

Зоран Заев не додржа, а да не ја најави пресудата која што самиот очигледно ја нарачал. Заев во одговор на новинарски прашања денес кажа дека може да се очекува пресуда за Груевски. Заев кој не е ниту судија, ниту...

ГРУЕВСКИ ДО СУДИЈАТА СТАВРЕВ:Дали сте под некој притисок, судија?

Во судот се забрзува постапката по случајот ТНТ. Судијата Огнен Ставрев ја забрзува постапката со прескокнување на 25 страници од доказната постапка. Одбраната реагираше на ваквиот однос на судијата со образложение дека ова е целосно изненадување за нив бидејќи...

ГРУЕВСКИ: „Не се чувствувам виновен и не сум го прекршил законот“

Судијата Огнен Ставрев пред денешното рочиште на судењето за уривањето на Космос, ги информираше адвокатите на обвинетиот Никола Груевски, како и на другите одбинети дека ќе можат да зборуваат само по пет минути. На тоа реагираше Груевски, кој рече...

ГРУЕВСКИ БЕЗ ОЦЕНКА ЗА РАБОТАТА НА МИЦКОСКИ: Треба да му се остави време

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. - Не би ја оценувал работата. Тоа е ново раководство кое има свои приоритети и треба...

ГРУЕВСКИ: Македонскиот народ низ историјата покажал цврстина и знаел да ја крене главата против неправдата

Гледаме дека СДСМ немаат програми односно имаат формални програми колку да покажат нешто и гледаме дека зборуваат за воздух, ветер и магла, тие видоа дека не можат да не победат со работа па удрија на криминални избори и избори...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img