February 29, 2024, 11:49 pm

детали

Јовески: Делот околу моторот на автобусот не бил зафатен од пожарот, таму биле тубите

Првиот човек на јавното обвинителство Љубомир Јовески потврди дека еден од преживеаните патници му кажал дека од автобусот се спасиле 8 лица. -Да, точна е информацијата. Но тоа е само негово забележување и јас верувам дека овие факти ќе се...

Нови детали: Двајца полицајци меѓу настраданите во несреќата во Бугарија…

Алсат од извори во полицијата ексклузивно дознава дека меѓу 44-те жртви во трагичната несреќа во Бугарија има и двајца полицајци. Според информациите од членовите на семејството, станува збор за Енис Раманоски, заменик командир на полицијата во Дебар и Саде Мустафоски,...

„45 животи платени за цена од 40 денари по литар“ – хронолошка анализа на „24 часа“ со детали кои прв пат ќе ги прочитате...

Вратите од автобусот не се отвориле, бидејќи претходно тој удрил во заштитната ограда при што истите ги оштетил, вака ја почнува својата хронолошка анализа на настанот, бугарскиот медиум „24 часа“. Пожарникарите кога пристигнале се било стопено. Четириесет и пет македонски државјани...

МВР со детали за железничката несреќа во која повредени се две лица

На 22.11.2021 во 08.05 часот во СВР Битола било пријавено дека на премин преку железничка пруга кај ул.„Индустриска“ во Битола се случила железничка несреќа помеѓу работна машина на Железници на РСМ, која сообраќала на релација Богомила – Битола и...

Детали за убиството во Кавадарци: Го удрил со дрво по главата, па го прободел со нож до смрт, осомничениот се дал во бегство

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа на крим техника изврши увид на местото каде вчера со остар предмет едно лице беше лишено од живот, соопштија од ОЈО Кавадарци. – На 15 ноември 2021 година, околу 23:30...

Влајнкиноски co дeтaли зa „Курир“: Бeв нaпaднaт oд poднинa нa дoceгaшниoт гpaдoнaчaлник oд СДСМ

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани, Ѓорѓи Влајнкиноски, вчера во Струга настрадал во инцидент со физичко насилство. Влајнкиноски во изјава за КУРИР вели дека лицето кое го извршило нападот е брат на сопругата на досегашниот градоначалник на општина Вевчани...

Дeтaли oд Mиниcтepcтвoто за здpaвcтво за пoчинaтaта 16-гoдишнa пaциeнткa

Министерството за здравство со голема жалост информира, дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 16 годишна пациентка од село Сиричино тетовско. Пациентката со многу тешка клиничка слика со возило на Итна Помош е донесена на Инфективна клиника,...

МВР co дeтaли зa стpaшнaтa cooбpaќajкa нa „Илинденска“

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 19 часот на крстосница од бул.„Илинден“ и ул.„Никола Тесла“. МВР информира дека во несреќата учествувале автомобил „цитроен“, управуван од И.Е.(31) од Скопје и автомобил „даихатсу“, управуван од С.Г.(52)...

(Фото) Дeтaли од МBP: Пpивeдeни двajцa фaлcификaтopи oд Kaмepун – пpoнajдeни околу еден милион фaлcификyвaни eвpa

На 08.10.2021 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) во содејство со Одделот за гранични работи и миграции на Граничен премин „Меѓународен Аеродром“ – Скопје, при влез во државата, ги лишија од слобода Т.Р.Ф.(36)...

(Видео) МВР co дeтaли зa лицeтo кoe co пиштoл ce шeтaшe низ Aepoдpoм

Приведен е тинејџерот кој утринава со пластичен пиштол се шетал низ ТЦ „Бисер“ во скопски Аеродром. Од полицијата информираа дека станува збор за 19-годишник со здравствени пробелми. -Денеска, околу 9.20 часот полициски службеници од Полициска станица Аеродром, постапувајќи по претходна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img