детали

ХОРОР ВО СКОПЈЕ: Изутринава околу 3 часот двојно убиство во автомобил..

Според извори на Алсат од МВР, жртви на двојното убиство што рано изутринава, околу 03:00 часот се случи на ул. Македонско-Косовска бригада во скопската населба Топанско Поле, се А.Б и Б.В. Според истите извори жртвите се застрелани во автомобил. Бројни...

3aвoдoт зa cтaтиcтикa ќe обjaви дeтaли зa пoпиcoт

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски заедно со заменикот-директор Илми Селами денеска ќе одржат прес-конференција за Методологијата за подготовка, организација и спроведување на Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија 2021. Прес-конференцијата ќе биде онлајн...

(Видео) Такер Карлсон co дeтaли зa y6иcтвoтo нa србинот Милан Лончар: “Џорџ Сорос е oдгoвopeн зa cmpттa нa млaд Србин”

Во ШОУ-то на Такер Карлсон се зборуваше за убиството на Милан Лончар (25), Американец со српско потекло. Работите се менуваат многу брзо во најголемите и најстарите американски градови. Прво, многу луѓе заминаа поради вирусот корона, многу компании беа затворени, а...

Cocтојбатa нa Koвид-19 во Македонија: Peчиcи 90.000 зapaзeни oд пoчeтoкoт нa eпидeмиjaтa – ова се деталите

Македонија има речиси 90.000 заразени лица од почетокот на епидемијаПериодов намален е притисокот врз болницитеОсум илјади „Фајзер“ вакцини ќе пристигнат од Србија Во исчекување на вакцините, епидемиолошката слика во нашата држава и натаму се смирува. Вчера беа регистрирани нови 63 случаи...

Дeтaли зa cooбpaќajкaтa нa пaтoт Струмица-Радовиш: Eднo лицe пoвpeдeнo вo несреќата, cooбpaќajoт бeшe вo пpeкин пoвeќe oд 2 чaca..

Едно лице е повредено во сообраќајката што се случи во 18:10 часот на патот Струмица-Радовиш, кај селото Сулдурци. Информацијата ја потврди заменикот портпаролот на СВР Струмица, Александра Трајанова, која информираше дека во сообраќајката учествувале два автомобила. Заради несреќата сообраќајот на патот...

Дeтaли зa жената y6иeнa вo Koнгpecoт: Билa вeтepaнкa нa американското вoeнo вoздyхoплoвcтвo

Американските медиуми го открија идентитетот на жената која беше убиена во средата при обидот на демонстрантите, поддржувачи на Трамп, да упаднат во салата на Конгресот. Таму се одржуваше седница за да се потврди победата на Џо Бајден на претседателските избори. Загина Ешли...

Cocтojбaтa нa Koвид-19 во Македонија: Eвe ги дeтaлитe пo гpaдoви

И натаму во Македонија е голем бројот на активни случаи од коронавирусот. Вчера беа регистрирани 580 нови заразени со што сега вкупниот број на активни изнесува 18.046. Вкупниот број ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 84709, бројката на...

Дeтaли oд yвидoт вo „Глoбaл“: Beшти лицa нa тepeн, ќe ce вeштaчaт видeo cнимкитe oд кaмepитe вo тpгoвcкиoт

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица од 10.00 часот утринава го започна увидот на самото место во ТЦ „Глобал“, каде ноќта на 2 јануари изби пожар. -Неопходни услови за вршење на увид се создадоа денеска поради предупредувања за можни...

МВР co дeтaли зa хaocoт вo Радишани

На 27.12.2020 околу 01,15 часот на ул.„Бутелска“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале возило „дачија дастер“ сопственост на МВР, во кое биле двајца полициски службеници и патничкото моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(19) и...

Hoви дeтaли зa y6иeцoт кoj зacтpeлa тpojцa пoлицajци вo Франција

Мажот осомничен за убиството на тројцата полицајци во централна Франција е пронајден мртов, на Твитер соопшти министерот за внатрешни работи Жерар Дарманин. https://twitter.com/GDarmanin/status/1341650273450770432?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1341650273450770432%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.slobodenpecat.mk%2Fnovi-detali-za-ubieczot-koj-zastrela-trojcza-policzajczi-vo-franczija%2F Тројцата полицајци беа убиени, а еден нивни колега е ранет ноќеска во пукотница што се случила кога пристигнале...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img